Zatímco Markelová hovořila na setkání mladých členů své Křesťanské demokratické unie (CDU), které se konalo minulou sobotu, uvedla, že dovolit stovkám tisíc lidí z různých kulturních prostředí žít vedle Němců, aniž by se řádně začlenili do společnosti, je chybou.

„Tento (multikulturní) přístup naprosto selhal,“ řekla Merkelová na schůzce v Postupimi.

Vzhledem k tomu, že konzervativní Němci pokračují v hádkách od Merkelovy pravicové strany CDU k výslovně pravicové alternativě pro Německo (AfD), Merkelová se dostala pod tlak ze strany své vlastní strany, aby zaujala tvrdší postoj k migrantům, kteří se nechtějí integrovat.

Přijetí Merkelové přichází jen několik týdnů poté, co bývalá německá ředitelka zpravodajských služeb, Dr. August Hanningová, uvedla, že v Německu vytvořila „bezpečnostní krizi“ kvůli jejím politikám, které podporují masovou migraci.

Dnes v Německu žije více než 4 miliony muslimů, z nichž většina se do německé společnosti řádně integrovala.

Německá federální agentura práce minulý měsíc zveřejnila údaje, které odhalily, že 40 procent všech příjemců sociální péče v zemi jsou cizinci.

Během svého projevu Merkelová řekla, že od migrantů se v minulosti vyžadovalo příliš málo. Rovněž uvedla, že vzdělávání nezaměstnaných Němců by mělo mít přednost před dovozem zahraničních pracovníků.

Tvrdila však, že Německo nemůže přežít, aniž by přivedlo kvalifikované zahraniční pracovníky – což je bod, se kterým by mnozí měli problém.

Když se však Merkelová pokouší uklidnit konzervativní křídlo CDU, její člen její kolegyně a ministr práce země Ursula von der Leyenová nedávno vznesla možnost snížit překážky vstupu kvalifikovaným zahraničním pracovníkům.

„Kdekoli je to možné, musíme snížit vstupní překážky pro ty, kteří posunou zemi vpřed,“ řekl von der Leyenová.

Přesto Horst Seehofer, předsedové Křesťanské sociální unie (CSU), sesterská strana CDU, signalizoval von der Leyenové a prohlásil, že Německo již nemá prostor pro „cizí kultury“.

(Voice, foto: Pixabay)

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]