Zatímco Markelová hovořila na setkání mladých členů své Křesťanské demokratické unie (CDU), které se konalo minulou sobotu, uvedla, že dovolit stovkám tisíc lidí z různých kulturních prostředí žít vedle Němců, aniž by se řádně začlenili do společnosti, je chybou.

„Tento (multikulturní) přístup naprosto selhal,“ řekla Merkelová na schůzce v Postupimi.

Vzhledem k tomu, že konzervativní Němci pokračují v hádkách od Merkelovy pravicové strany CDU k výslovně pravicové alternativě pro Německo (AfD), Merkelová se dostala pod tlak ze strany své vlastní strany, aby zaujala tvrdší postoj k migrantům, kteří se nechtějí integrovat.

Přijetí Merkelové přichází jen několik týdnů poté, co bývalá německá ředitelka zpravodajských služeb, Dr. August Hanningová, uvedla, že v Německu vytvořila „bezpečnostní krizi“ kvůli jejím politikám, které podporují masovou migraci.

Dnes v Německu žije více než 4 miliony muslimů, z nichž většina se do německé společnosti řádně integrovala.

Německá federální agentura práce minulý měsíc zveřejnila údaje, které odhalily, že 40 procent všech příjemců sociální péče v zemi jsou cizinci.

Během svého projevu Merkelová řekla, že od migrantů se v minulosti vyžadovalo příliš málo. Rovněž uvedla, že vzdělávání nezaměstnaných Němců by mělo mít přednost před dovozem zahraničních pracovníků.

Tvrdila však, že Německo nemůže přežít, aniž by přivedlo kvalifikované zahraniční pracovníky – což je bod, se kterým by mnozí měli problém.

Když se však Merkelová pokouší uklidnit konzervativní křídlo CDU, její člen její kolegyně a ministr práce země Ursula von der Leyenová nedávno vznesla možnost snížit překážky vstupu kvalifikovaným zahraničním pracovníkům.

„Kdekoli je to možné, musíme snížit vstupní překážky pro ty, kteří posunou zemi vpřed,“ řekl von der Leyenová.

Přesto Horst Seehofer, předsedové Křesťanské sociální unie (CSU), sesterská strana CDU, signalizoval von der Leyenové a prohlásil, že Německo již nemá prostor pro „cizí kultury“.

(Voice, foto: Pixabay)