Víte, jak vypadá ministr vnitra Jan Hamáček, když se vynoří?

U Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině totiž už od roku 2011 čeští policejní potapěči pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Navíc Jan Hamáček při té příležitosti využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.

Na mezinárodní potápěčské základně na břehu Mostarského jezera ministr vnitra Jan Hamáček podle zpávy uvedené na ministarském webu ocenil spolupráci českých policejních potápěčů a pyrotechniků, příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a bosenských jednotek civilní ochrany Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky srbské. Tato spolupráce začala již v roce 2011 a současná expertní mise je 24. v pořadí. Náplní je odstraňování nevybuchlé munice v řekách a rovněž profesionální výcvik potápěčů-pyrotechniků z Bosny a Hercegoviny. Za dobu svého působení čeští policejní potápěči vylovili z různých bosenských řek přes osm tun munice, kterou předali k odborné likvidaci.

Jak říkám …

„Rád bych poděkoval všem, kdo se na této spolupráci podílí. Ať už se jedná o české policejní potápěče, pyrotechniky, příslušníky HZS, nebo jednotky z dalších zemí. Jde o náročnou a riskantní práci, která ale přináší zvýšenou bezpečnost v místech prováděných operací,“ uvedl ve zprávě na ministerském webu ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že Česká republika je připravena na další spolupráci.

Součástí programu návštěvy ministra Hamáčka  byla kromě neformálního jednání s představiteli Bosny a Hercegoviny i prohlídka potápěčské základny a technického vybavení. Nu a protože po ukázce nalezené munice se Jan Hamáček společně s potápěči potopil pod hladinu Mostarského jezera až do hloubky 20 metrů, můžete si prohlédnout, jak ministr vypadá, když se vynoří.

(zdroj: prvnizpravy.cz, titulní foto: Pixabay, foto článek: Ministerstvo vnitra)

Přejít nahoru