Čtvrteční údaje pokrývají předchozích 24 hodin a představují nárůst o 38 úmrtí a 1737 případů, což je celkem 7 711. Z nových úmrtí bylo 37 v epicentru propuknutí v provincii Hubei a jedno v jihozápadní provincii S‘-čchuan.

Zpráva přichází, když 195 Američanů evakuovaných z Wu-chanu, provinčního města Hubei s 11 miliony obyvatel, kde došlo k propuknutí nákazy, podstoupilo tři dny testování a monitorování na vojenské základně v jižní Kalifornii, aby se ujistilo, že nevykazují známky viru informuje Reuters.

Dr. Michael Ryan hovořil na tiskové konferenci v Ženevě ve středu poté, co se vrátil z cesty z Pekingu, kde se setkal s čínským prezidentem Xi Jinpingem a dalšími vedoucími vládními představiteli. Řekl, že Čína přijímá „mimořádná opatření tváří v tvář mimořádné výzvě“, kterou představuje ohnisko.

K dnešnímu dni je asi 99% případů v Číně. Ryan odhadl úmrtnost nového viru na 2%, ale uvedl, že toto číslo bylo velmi předběžné. S kolísajícím počtem případů a úmrtí jsou vědci schopni pouze vypracovat hrubý odhad míry úmrtnosti a je pravděpodobné, že chybí mnoho mírnějších případů viru.

Oproti tomu virus SARS zabil asi 10% lidí, kteří ho chytili. Nový virus pochází z rodiny koronavirů, která zahrnuje ty, které mohou způsobit nachlazení i závažnější onemocnění, jako jsou SARS a MERS.

Vědci tvrdí, že existuje mnoho otázek, které je třeba odpovědět ohledně nového viru, včetně toho, jak snadno se šíří a jak je závažný.

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]