Na facebookovém profilu Prahy 3, stejně jako na profilu Informační centrum Praha 3, se objevily informace k novému logu.

Na jednom z profilů bylo zveřejněno video, ve kterém vítězové soutěže Jakub Vaněk a Barbora Micajová z Jakub Vaněk Studio právě představili novou vizuální identitu Prahy 3. „Máme velkou radost, že autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentní vztah k naší městské části. Poslechněte si, co o své práci sami říkají,“ stojí v popisku u videa.

https://www.facebook.com/praha3.cz/videos/2629754217306753/?t=0

Na dalším profilu pak bylo představeno, jak vypadá samotné logo i jednotlivé produkty s tímto logem.

https://www.facebook.com/ICPraha3/posts/1488824984605084

Návrh je svěží a zapamatovatelný
Je vidět, že návrh pracuje se symbolem „trojky“ v originálním a současném pojetí. Na stránkách Czechdesign.cz se pak uvádí, co porota, která rozhodovala o vítězi, ocenila nejvíce.

„Porota na vítězném návrhu ocenila především promyšlený a kvalitně zpracovaný koncept, který svým tvůrčím pojetím umožňuje neomezený rozvoj nápadů, a práci s humorem, který stylu dodává soudobě hravý nádech,“ stojí na stránkách.

Kromě toho se podle člena poroty, grafického designéra Petra Babáka, autorům návrhů podařilo překročit mantinely formálního zpracování značky a nabízí velký potenciál pro další rozvoj komunikace. „Jednoduché a dobře pochopitelné, snadno čitelné a zapamatovatelné logo je pozitivem a svým pojetím představuje širokou škálu podob,“ myslí si Babák, který je zároveň pedagogem na VŠUP.

Podle poroty je navíc daný návrh ve svěžím a zapamatovatelném stylu, což nabízí možnost další práce s tímto nápadem. Sám autor navíc uvádí, že při tvorbě byl kladen důraz na uvolněný, lidský a jednoduchý vizuální styl.

„Takový, aby si ho obyvatelé Prahy 3 osvojili a dál si žil svým životem. Dnešní podoba Prahy 3 poskytuje rozmanitou škálu míst pro setkávání, která posouvají život do ulic. Identitu jsme tedy založili na místech setkávání a mezilidských vztazích,“ podotkl Jakub Vaněk.

Kritika vizuální identity a posměch
Ne však každý byl tímto novým logem nadšen. Na internetu se okamžitě našli jedinci, kteří vizuální identitu Prahy 3 začali kritizovat a z nového návrhu si utahovali.

„Vlevo: Nové logo Prahy 3 za 350 tisíc. Vpravo: Můj protinávrh, který poskytuji zdarma,“ napsal na Facebooku ředitel redakce portálu ParlamentniListy.cz Jaroslav Polanský a svůj názor doložil všeříkajícími obrázky.

https://www.facebook.com/Jarda.Polansky/posts/10216802628490338

Nové logo nesklidilo úspěch ani u moderátora a dramaturga Čestmíra Strakatého. Ten věc okomentoval následovně: „Tohle není vtip.To je nové logo Prahy 3, aneb tři lajny v žižkovských barech. Inspirace čistě náhodná.“

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157802761414520&set=a.380927999519&type=3

V neposlední řadě se k vizuální podobě vyjádřil blogger František Kubásek.

„Tohle je můj protest proti novému logu mé oblíbené Praha 3, kde jsem strávil většinu života. Logo bez vagíny stálo 500 000,-. Tohle je upgrade zdarma. Poplatek inkasují Tři sestry,“ uvedl.

https://www.facebook.com/frkblog/posts/1770408203095676

(zdroj: cz.sputniknews.com)

Komentáře