Predávali lieky na potenciu. Nelegálne. Zatkla ich polícia

Akcia sa konala v Nemecku, Francúzsku, Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Tu v rámci medzinárodnej policajnej akcie “Bossanova” zadržali šesť mužov a jednu ženu. Obvinili ich zo zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami a zo zločinu neoprávneného podnikania. Slovenská polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti.

Páchatelia mali podľa polície predávať lieky na podporu potencie bez príslušných oprávnení na predaj, uchovávanie a ďalšiu distribúciu. Polícia zdôraznila, že liečivá pritom obsahovali účinné látky, viazané na lekársky predpis. Podľa jej zistení mali lieky distribuovať do nemecky hovoriacich krajín aj na Slovensko. Tu ich mali uskladniť predtým, ako ich poslali zákazníkom, ktorí si ich objednali cez internet.
Policajti v rámci akcie zasahovali na Slovensku v okrese Trnava, Galante a v Šali. “Počas piatich domových prehliadok zaistili rôzny dôkazový materiál, okrem mobilov, listín, počítačov, USB nosičov, platobných kariet aj takmer tisícku rôznych tabliet,” uviedla polícia.

Páchateľom hrozí po dokázaní viny za neoprávnené zaobchádzanie s liekmi a liečivami trest odňatia slobody na tri až osem rokov a za neoprávnené podnikanie štyri až osem rokov.
 
(SCa, il.foto: YouTube)
Přejít nahoru