Havaroval autobus s více než 70 dětmi

Záchranáři zasahovali v neděli dopoledne při dopravní nehodě dvoupatrového autobusu, který při českém městečku Blšany v Ústeckém kraji sjel do příkopu. Na místě bylo několik desítek zraněných, z toho jeden těžce a šest středně snadno, informoval podle televize Nova mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

0
225

Vážná dopravní nehoda se stala mezi obcemi Pšov a Blšany. Řidič autobusu sjel z bezprostředně neznámých důvodů mimo vozovky. Převážel přes 70 dětí, upřesnil policejní mluvčí Daniel Vítek.

Podle mluvčího záchranné služby utrpělo zranění 69 středoškoláků – jeden těžké, šest středně těžké a 62 dalších zranění lehké.

Na místě zasahovali záchranáři z Ústeckého a Středočeského kraje.

Bol vyslaný aj vrtuľník, ale pre nepriaznivé počasie nemohol pristáť. Deti, ktoré v autobuse cestovali, majú 15-18 rokov, približuje spravodajský server TV Nova.

Na mieste zasahovali policajti, hasiči a záchranári a prišiel aj krízový hasičský autobus, doplnil policajný hovorca. Cestná komunikácia bola sčasti uzavretá a premávka presmerovaná.

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]