Podpísali sa podeň napríklad prezidentka organizácie Wanda Hrycová, režisér Peter Bebjak, Milan Lasica, Zuzana Kronerová či Zuzana Fialová. SFTA v liste pripomína, že zastupuje tisícky ľudí pôsobiacich v audiovizuálnom priemysle, ktorí nepracujú v stálom zamestnaneckom pomere a ktorí sa pre prísne opatreniam ocitli bez príjmu.

„SFTA vás žiada o urgentné a konkrétne návrhy riešení našich rastúcich existenčných problémov, a to napríklad formou bezúročnej pôžičky poskytovanej autorom, výkonným umelcom, SZČO alebo malým podnikateľom pôsobiacim v audiovízii, odkladom splátok hypotekárnych a iných úverov a leasingových zmlúv a odkladom platenia odvodov…“ uvádza sa v texte.

Uvedený list je podpísaný aj umelcami, ktorí nie tak dávno stáli ako formálni lídri na námestiach, kde sa kričalo niečo o base pre štátnu mafiu a posielali ju po voľbách preč. A dnes vládu Smeru (áno, aj tú budúcu Matovičovu) prosia o pomoc.

Nevidíme síce do peňaženky našich celebrít, ale mnohých by zaujímalo, ako môže byť päť dní po vyhlásení opatrení ohrozená ekonomická existencia domácnosti Petra Bebjaka, Milana Lasicu či Zuzany Fialovej, ktorá obýva avantgardnú luxusnú vilu.

Ľudia, ktorí pracujú v audiovizuálnej brandži na nižších stupienkoch to bez pochýb nebudú mať ľahké, ale tieto tri persóny spomíname najmä pre niečo iné. Svojím mediálnym výtlakom, konexiami a promptne sformulovanými požiadavkami chtiac-nechtiac môžu spôsobiť aj to, že odstavia kohútik štátnej pomoci pre tých, ktorí sú mimo centra pozornosti. Viac info na napalete.sk.

Komentáře