Financial Times v závěru sobotního úvodníku napsal: „Evropa nemůže ignorovat syrskou migrační krizi.“

FT se zavazuje poučit Starý kontinent o tom, co je jeho povinností a co budoucnost: „EU bude čelit přílivům migrantů a žadatelů o azyl přes Středozemní moře v následujících desetiletích.“

Nemůže Evropa odrazit tuto nechtěnou domácí invazi z globálního jihu?

Je to „klamné jednání“, říká FT. Evropa musí být realistická a zaměřena na „poskytování legálních cest migrantům a žadatelům o azyl“.

To, co vydalo úvodník, byl hrubý odpor Řecka vůči tureckému prezidentovi Erdoganovi, který přiváděl tisíce syrských uprchlíků, kteří uprchli z Turecka, až k hranici s Řeckem.

Erdogan hrozí, že zaplaví jihovýchodní Evropu syrskými uprchlíky a získá více peněz z EU výměnou za to, že 3,5 milionu Syřanů již v Turecku zůstalo mimo hranice EU.

Dalším cílem Erdoganu je přimět Evropu, aby podpořila jeho vojenskou intervenci v Sýrii, aby zabránila prezidentu Bašárovi Assadovi v zajetí celé provincie Idlib a ve vítězství v jeho občanské válce.

V pekle pro lidská práva, kterým je dnes Sýrie, můžeme vidět rozměry katastrofy způsobené, když se vilsonští křižáci vydali za účelem sesazení diktátora Assada a zajištění bezpečnosti Sýrie pro demokracii.

Stručná historie.

Když vypuklo arabské jaro a povstali demonstranti, aby Assada vyhnali, USA, Turecko a Arabové v Perském zálivu pomáhali a vybavovali syrské rebely, kteří jsou ochotni sejmout zbraně. „Dobří rebelové“ však byli směrováni a prvky al-Káidy brzy převzaly dominanci odporu.

Sýrský prezident čelil porážce a vyzval své spojence – Rusko, Írán, Hizballáh – aby zachránil svůj režim. Odpověděli a Assad po dobu čtyř let zachytil celou Sýrii západně od Eufratu, kromě Idlibu.

Poslední boje odtlačily na jižní hranici Turecka o 900 000 více uprchlíků.

Zásahy a války Západu v islámském světě ve 21. století nešly dobře.

  Když jim vadí křesťanství, tak by měli „uprchnout“ do muslimské země

George W. Bush byl napaden invazí do Iráku. Barack Obama byl přesvědčen, aby svrhl plukovníka Moammar Gadhafiho v Libyi a Assadův režim v Damašku. Obama nařídil americkým silám, aby pomohly saúdskoarabskému princi Mohammedovi bin Salmanovi ve své válce rozdrtit Houthi povstalce, kteří vyhnali Rijádovu rezidentskou loutku v Jemenu.

 

A co Západ z našich středovýchodních válek?

V Sýrii a Jemenu jsme pomohli vytvořit dvě největší katastrofy na světě v oblasti lidských práv. V Libyi máme novou občanskou válku. V Iráku nyní bojujeme s Íránem o vliv uvnitř národa, který jsme „osvobodili“ v roce 2003.

V Afghánistánu jsme uzavřeli dohodu s naším nepřátelem po dvě desetiletí, Talibanem, který nám umožní vytáhnout našich 12 000 vojáků ze země za 14 měsíců a nechat to afghánským spojencům vypracovat nebo bojovat s Taliban. Amerika si umývá ruce své nejdelší války.

Během pěti válek během 20 let jsme ztratili 7 000 vojáků s asi 40 000 zraněnými. Do těchto válek jsme vrhli bohatství říše. Informuje portál Townhall.

Komentáře