S Itálií v celkové karanténě narůstají obavy po celé Evropě a země od jedlí k západu kontinentu zvyšují opatření k zadržování. Informuje MSN.

Tady je pět věcí, které byste měli vědět:

Zmatek v Itálií a ještě přísnější opatření

Zmatek v Itálií s uvalením ještě přísnějších omezení na každodenní život ve středu oznámila miliardy finančních úlev na zmírnění ekonomických otřesů od koronavíru, jeho nejnovějšího úsilí přizpůsobit se rychle se vyvíjející zdravotní krizi, která také umlčala obvykle rušné srdce katolické víry, sv. Peterův náměstí.

Premiér Giuseppe Conte uvedl, že zváží žádosti o zpřísnění již tak mimořádného italského antivirového zablokování. Lombardie, nejvíce zasažený region Itálie, usiluje o uzavření nepodstatných podniků a omezení veřejné dopravy.

Německo tvrdí, že by mohlo být nakaženo 70 procent populace

Německá kancléřka Angela Merkelová, citující odborníky, odhaduje, že novým koronavirem by mohlo být nakaženo až 70 procent populace.

Německo potvrdilo přibližně 1300 infekcí ve středu se dvěma úmrtími. Vláda doporučila zrušení všech akcí s více než 1 000 lidmi.

„Musíte pochopit, že pokud je virus přítomen a populace dosud nemá imunitu vůči tomuto viru, zatím neexistují žádné vakcíny a žádná terapie, bude infikováno vysoké procento populace – podle odborníků 60 až 70 procent – populace „Merkelová řekla novinářům v Berlíně.

Řekla, že prioritou je zpomalit šíření nemoci „takže všechna opatření, která přijímáme, mají největší význam, protože nám dávají čas – záleží na tom, co děláme, aby snaha nebila marná.“

Spojené království zintenzivňuje opatření na omezení finančního spadu

Jak obavy z celé Evropy narůstají o možném finančním dopadu po propuknutí nákazy, Británie ve středu představila plán ekonomických stimulů ve výši 30 miliard liber (39 miliard USD), aby vyřešila riziko recese koronaviry, jen několik hodin poté, co Bank of England snížila úrokové sazby v reakce na krizi s dvojitým válcem.

Nárůsty úmrtí ve Španělsku

Španělské případy koronaviry překročily 2 000, přičemž zhruba polovina z nich byla v oblasti Madridu, kde došlo ke dvěma třetinám úmrtí na viry v zemi.

Ministerstvo zdravotnictví ve středu oznámilo 2 002 případů na vnitrostátní úrovni, což je o 363 případů předchozí den. Úmrtí dosáhlo 47, o 11 hodině v úterý.

Fernando Simon, ředitel španělského zdravotnického pohotovostního střediska, uvedl, že počet úmrtí v Madridu byl vysoký, protože velká část nákazy se odehrávala v domovech s pečovatelskou službou.

Maďarsko prohlašuje stav nouze

Maďarsko vyhlásilo celostátní stav nouze kvůli šíření koronaviru a zakázalo vstup osob přicházejících z Itálie, Číny, Jižní Koreje a Íránu.

Univerzitní třídy byly pozastaveny, protože se účastní mnoho zahraničních studentů. Třídy ve školách budou prozatím pokračovat, protože se zdá, že malé děti patří mezi ty, které jsou virem nejméně postiženy. Události se nemohou konat pro více než 100 lidí uvnitř a pro více než 500 lidí venku.