Fialovi jde o to, že právě jeho strana se podílela na této události. V roce 1997 menšinová vláda ODS schválila vznik Výboru pro integraci České republiky do NATO, ve stejném roce bylo přijetí České republiky odhlasováno na madridském summitu aliance.

Tento výrok vyvolal četnou reakci sledujících, kteří Fialu nešetřili.

​Někteří šli ještě dál a adresovali předsedovi ODS své doporučení.

Jiní uvedli svůj pohled na alianci.

​Další komentující po přečtení vyjádření ODS neskrývali svou ironii.

​Nechyběly úvahy o smyslu členství České republiky v alianci a přirovnání.

​Poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Jiří Pospíšil se také radoval u příležitosti významného dne.

Nejen ve prospěch NATO: Fiala jako zastánce EU
Na začátku února Petr Fiala sdílel na svém účtu na Facebooku video, na kterém hovoří o Západu a také o Evropské unii. Video bylo pořízeno na 29. kongresu strany ODS, který se konal letos v lednu.

Na záběrech Fiala hovoří kupříkladu o tom, co pro nás představuje dle jeho mínění Západ.

„Podle mého hlubokého přesvědčení pro našeho skutečného konzervativce například Západ není jedna z možností, ale je to kotva, a to bez ohledu na větší nebo menší omyly, jichž se dopouští,“ uvádí.

Stejně tak se vyjádřil k tomu, co dle něj ničí EU: „A skutečný konzervativec ví, že Evropskou unii neničí myšlenka čtyř svobod, ale ambiciózní političtí inženýři v Evropské komisi nebo v čele některých států. Socialisté deklarovaní nebo přesvědčení.“

V této souvislosti však podotkl, že „skutečný konzervativec z Česka jim nedovolí zničit spolupráci evropských zemí a západní struktury“ a vysvětlil i proč.

„A víte proč? Protože si na tomto území, v naší republice, dokáže představit mnohem vážnější hrozby pro svou svobodu a demokracii,“ uzavřel.

zdroj: cz.sputniknews.com