Showpark, který je největším bordelem v Praze, byl podle zprávy na Expats.cz požádán městskými úřady o uvolnění svých prostor před týdnem za účelem ubytování bezdomovců. Bordel byl v provozu od roku 1998.

Showpark byl informován pražským primátorem Zdeňkem Hřibem, že musí opustit budovu, jinak město vyprázdní budovu samo pod nouzovými pravomocemi, které jí byly uděleny podle krizového zákona.

Starosta vysvětlil, že opatření bylo nutné vzhledem k tomu, že bezdomovci nemají kam jít, aby se řídili pokyny pro sociální distancování. To pomůže chránit samotné bezdomovce i obecnou populaci. Poukázal také na to, že budova byla využívána k nezákonným účelům, protože bordel neměl smlouvu s městem, ale pouze s předchozím majitelem budovy.

Hlavní město Praha dlouho chce uzavřít bordel, protože je součástí historického pražského trhu, který úřady plánují rekonstruovat a přeměnit na nákupní a kulturní centrum. Soudní řízení proti společnosti Eroc, která provozovala bordel, již bylo zahájeno, a to ještě předtím, než byla vyhlášena nouzová situace, aby se Showpark z areálu vyklidil. Píše Voice of Europe.

Zástupce společnosti Eroc řekl, že pokud bude Showpark trvale uzavřen, 600 sexuálních pracovníků bude bez práce. Tvrdí, že bordel přijímal 158 000 hostů ročně.