Nárůst počtu nakažených COVID-19 v neděli výrazně klesl. Aktuálně je v Česku 4591 pacientů

Česká opatření proti šíření koronaviru pravděpodobně zabírají, za neděli se v Česku objevilo pouze 115 nových případů, což je výrazný pokles oproti předchozím dnů. Aktuálně je tak v České republice 4591 případů nákazy, navíc se 96 pacientů vyléčilo. Bohužel 72 osob nákaze podlehlo, pět osob zemřelo v noci. Celkem bylo provedeno 85 014 testů.

V pondělí a ve středu navíc bude vláda jednat o zmírnění tvrdých restrikcí. Tento týden by se například mohly otevřít malé obchody a sportoviště. Nápad prosazuje premiér Babiš, ale ministr vnitra Jan Hamáček se tomu brání.

Babiš uvedl, že by se mohly otevřít obchody s dětskými potřebami, papírnictví a prodejny pracovních oděvů. Rozšířit by se podle něj mohl také prodej v hobbymarketech a stavebninách, kde nyní mohou nakupovat pouze podnikatelé a živnostníci. Vláda by měla rozhodnout ve středu.

Zhoršený stav Borise Johnsona

Britský premiér Boris Johnson byl v neděli převezen do nemocnice, protože se nemůže zbavit vysoké teploty a kašle. V Downing Street uvádějí, že Johnson stále vede vládu a s ministry je v kontaktu.

Sputniku zdroj blízký k vedení národního systému zdravotnictví Anglie uvedl, že šlo o mimořádnou hospitalizaci a Johnsonovi bude prováděna plicní ventilace.

„Budou mu dělat plicní ventilaci,“ upřesnil zdroj agentury.
O nakažení Borise Johnsona novým koronavirusem bylo informováno 27. března.

Přejít nahoru