Český výrobce vodítek a obojků pro psy HAFCO představuje krásné barevné typy vodítek a obojků, které by neměly chybět ve výbavě žádné pejskařky.

Pokud máme pejska či fenku, jistě jim chceme dopřát bez vyjímky to nejlepší. Široký sortiment vybavení pro psy nám může často komplikovat výběr, proto jsme se rozhodli vám pomoci s výběrem. Pro psy totiž můžeme vybírat zejména mezi různými typy vodítek, odvíjející se od našich potřeb, ale i potřeb našich čtyřnohých miláčků.

Jaké máme typy vodítek na eshopu Hafco.cz?

Vodítko pro štěně

Malého pejska můžeme klidně postavit na trávník bez výbavy. Kam ho dáme, tam bude i roztomile stát nebo čenichat. Kolem 3 měsíce jsou ale štěňátka rozpustilá a už si potřebují zvykat na vodítko. Pro tyto potřeby, když pes dorůstá, můžeme volit klasická vodítka délky 120 cm.

Náš tip: Vodítko Hafco Classic – velikost S

Vodítko pro psa se standardní délkou

Jak nám pes roste a sílí jeho postava, potřebujeme již pevnější vodítko, které unese větší zátěž. Pokud psa průběžně necvičíme často se nám tahá a tudíž bychom měli sáhnout po vodítku, které je skutečně pevné.

Náš tip: Vodítko Hafco Twist – lanové

Nastavitelné vodítko s přepínací karabinou

Ranní procházky s našim psem nás dělají šťastnější, ale jak se pohybujeme v různých lokalitách, potřebujeme být více flexibilní. V parku můžeme psa držet na delší vzdálenost například 2 metry, ve městě kde se pohybujeme s ostatními lidmi si můžeme zkrátit vodítko na kratší vzdálenost. Nejde ani tak o to, že by náš pejsek mohl být nebezpečný, ale o to, že  je spíše zvědavý a při dlouhé vzdálenosti by se mohl nevhodně přibližovat k lidem.

Náš tip: Vodítko Hafco Switch – přepínací

Městské krátké vodítko

Pokud víme, že náš pes je neposlucha a potřebujeme vyrazit do města nebo někde, kde je výrazně více lidí (např. na farmářské trhy), je lepší, když ho máme po celou dobu nakrátko. Ideální je v tomto případě městské krátké vodítko

Náš tip: Vodítko Hafco City – krátké

Samozřejmě nejlepší pocit máme, když je náš pes volný. Pes je šťastný a my tím pádem také. Proto bychom měli psíka od raného věku cvičit, abychom sobě i jemu mohli dopřát volnost a radost z pohybu. Ne vždy je to však reálné.

 

 

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]