Mimořádné opatření vyhlásili krajští hygienici krátce poté, co je oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Platit začala přísnější pravidla okamžitě. Důvodem je, že Moravskoslezský kraj zůstává pandemií nejhůře postiženým regionem v ČR.

V celé republice přibylo ve čtvrtek 137 lidí s potvrzenou nákazou. Z hlediska nemocnosti zůstává nejhůře zasažené Karvinsko s 51 případy na sto tisíc obyvatel za poslední týden a Frýdecko-Místecko s 25 pozitivními na covid-19 ze sta tisíc obyvatel. Přes deset nakažených na to tisíc obyvatel je ale i na Novojičínsku a Opavsku, zatímco na Ostravsku jich je případů devět na sto tisíc obyvatel. Ze zbytku republiky je více než deset nakažených ze sta tisíce obyvatel už jenom na Uherskohradišťsku a Mělnicku.

Návštěvníci restaurací a barů v celém kraji je budou muset opustit před 23. hodinou a zůstanou uzavřené do osmi ráno a na hromadných akcích se bude moci sejít nanejvýše sto lidí.

Přísnější pravidla se vztahují také na pendlery, kteří si musí jednou za čtrnáct dní obstarat negativní test na covid-19, a také nemocnic či domovů pro seniory. Nová ohniska jsou hlášena na území okresu Frýdek-Místek, okresu Nový Jičín a ohniska vznikají i v nemocničních zařízení.

(SCa, il.foto: Pixabay)

Komentáře