Piráti a spol. z vedení Prahy prý přidělují do městských bytů nepřizpůsobivé

Proti se postavila i místní starostka. Podle stížnostní místních obyvatel tito lidé páchají kriminalitu a napadají ostatní lidi. Vidíme, jak to vypadá, když se Piráti a další sluníčkáři z Praha Sobě a TOP 09, KDU-ČSL a STAN chopí moci. Hnutí SPD se jasně staví proti tomu, aby nepřizpůsobiví obtěžovali slušné občany a v tomto směru jsme již navrhli i legislativní změny. Naši zastupitelé by nikdy nepřipustili, aby byly městské byty přidělovány nepřizpůsobivým a aby byli slušní občané obtěžováni.

„Hromadí se tu na tyhle nepřizpůsobivé lidi stížnosti tak, že už to musí řešit místní starostka i veřejně, protože si Piráti na magistrátu tady udělali sociální experiment z Řep. Taky tu mezi lidmi byly zvěsti o tom, že by se byty měly přidělovat i imigrantům,“ napsala mi občanka Řep.

V časopise Řepská sedmnáctka se uvádí, že současná koalice Pirátů, Praha Sobě a TOP 09, KDU-ČSL a STAN si z této městské části dělá pokusného králíka v podobě sociálních experimentů se začleňováním početných rodin nepřizpůsobivých občanů, a to doslova z celé České republiky. Magistrát v této městské části vlastní 585 bytů, které prý pod heslem „Sociální zabydlování“, začal přidělovat početným rodinám z ubytoven.

Magistrát hl. m. Prahy pod vedením Pirátů, Praha Sobě a TOP09, KDU-ČSL a STAN začal prý ve spolupráci s neziskovými organizacemi vytipovávat rodiny z celé České republiky, které žijí na ubytovnách, a přidělovat jim magistrátní byty v Praze, konkrétně v této městské části.

„V uplynulých dvou měsících byly magistrátní byty přiděleny těmto početným rodinám i u nás. Bohužel, již nyní jsme zaznamenali nejen řadu stížností od občanů na chování našich nových sousedů, ale dokonce i nárůst kriminality,“ napsala starostka radnímu za Piráty Adamu Zábranskému.

V časopise Řepská sedmnáctka jsou citovány i e-maily místních znepokojených občanů.

„Momentálně máme v domě, kde je celkově 58 bytů, již sedm obsazených sociálně slabými vícečlennými rodinami, a to v domě ještě 14 volných bytů zbývá. Pokud se tedy obsadí i zbytek bytů těmito rodinami (s čímž bohužel počítáme) bude to cca 1/3 bytů, což není rozhodně rozdělení napříč domy.“

„….pustit děti samotné na zmrzlinu do oblasti McDonald a Slánská, je téměř nemožné, děti se samotné chodit bojí i z důvodu slovních komentářů na jejich adresu. Chápu, že Řepy jsou periferie Prahy, bydlení je dostupnější, nicméně žiji zde celý život a letos poprvé uvažujeme o změně lokality nejen na školní docházku dětí, ale i na bydlení.“

„Poslední dobou jsme u nás v Řepích zaregistrovali zvýšený pohyb – nebojím se říci – celých tlup mladých Romů a jiných nepřizpůsobivých, kteří slovně obtěžují i fyzicky napadají mladší děti, které se neumí a také bojí bránit přesile. Volání strážníků nemá smysl, neboť tito „stateční“ okamžitě utečou.“

Vidíme, jak to vypadá, když se Piráti a další sluníčkáři z Praha Sobě a TOP09, KDU-ČSL a STAN chopí moci. Hnutí SPD se jasně staví proti tomu, aby nepřizpůsobiví obtěžovali slušné občany a v tomto směru jsme již navrhli i legislativní změny. Naši zastupitelé by nikdy nepřipustili, aby byly městské byty přidělovány nepřizpůsobivým a aby byli slušní občané obtěžováni.

Sledujte naše weby www.tomio.cz a www.spd.cz

Repy.cz

Přejít nahoru