Neuvěřitelné. Bill Gates v roce 2018: Hrozí prý smrt milionů kvůli nemoci, kterou ještě neznáme

Svět obchází strašidlo. Strašidlo netušené katastrofy, kterou lidstvo nezažilo desítky let. Bill Gates pronesl na půdě zdravotnické společnosti ve státě Massachusetts projev, v němž varoval, že zanedlouho může svět zasáhnout pandemie. Nemoc, která může usmrtit až 30 milionů lidí, podle Gatese vůbec nemusí bát známa. Tím, jak lidé využívají další a další zdroje planety, objevují se nové a nové patogeny.

Může se ale také stát, že někdo vytvoří smrtící virus přímo v laboratoři a rozšíří ho mezi lidmi.

„Pokud řeknete světovým vládám, že biologická zbraň takového kalibru je zrovna ve výrobě, tak by bylo nutné okamžitě jednat a na hrozbu se připravit. Svět by se měl v takových případech na pandemii připravit jako na válku,“ řekl na přednášce Gates. Českým čtenářům jeho slova přinesl server Lidovky.cz.

Současně však na přednášce uklidňoval, že lidstvo je na podobnou katastrofu takovýchto obřích rozměrů připraveno lépe než v minulosti. Má k dispozici léky, které mohou lidstvu poskytnout první pomoc. Ve vývoji jsou také nová antibiotika, která by mohla lidstvu pomoct. Díky moderním technologiím se navíc rychle rozšíří informace o hrozící pandemii a možná se podaří zarazit ji včasnou karanténou.

„Zrovna tento týden se objevila nová výzkumná studie, která se věnuje tomu, jak u člověka zjistit virové onemocnění pomocí systému barevných proužků, které se používají třeba u těhotenských testů,“ řekl Gates.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Přejít nahoru