Kolínská elektrárna v plamenech!

Výbuch, který vznikl na zauhlovací cestě,  byl spozorován krátce před 11:00. Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach, který nadále ale hoří. Na místo dorazil automobil se speciálním kontejnerem s hasidly, který hasičům pomůže s likvidací hořícího uhlí. Na místě je krom něho osmnáct jednotek a vyhlášený je třetí stupeň poplachu. Přivolaný vrtulník s vakem na vodu ale nemohl zasáhnout kvůli okolní husté zástavbě. Podle informací hasičů a policie se nikdo nezranil. Požár ale způsobil škodu za desítky milionů korun.

„Příčinu požáru ani rozsah způsobených škod v tuto chvíli neznáme, obojí bude předmětem šetření,“ konstatuje mluvčí skupiny Veolia Marcela Dvořáková, podle jejíchž slov firma komunikuje s největšími odběrateli.

„Kolínští kriminalisté budou ve věci zahajovat úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení,“ informovali policisté.

Veolia Energie Kolín teplem zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov a organizací a také většinu obyvatel.

(SCa, il.foto: cestyapamatky.cz)
Přejít nahoru