Profesor Beran: „Lék na Covid-19 máme!“ Přesto se bude očkovat!

Jedná se o lék Isoprinosine, jenž se užívá k léčbě deficitů imunitního systému. Profesor Beran tímto lékem vyléčil sebe, svého syna a podle jeho slov byli po požití léku oba zdraví za pět dnů. Vyléčil jím desítky důchodců ve třech pečovatelských domech. Například v Litovli na Olomoucku, který označila Česká televize za ohnisko smrtelné nákazy. O tom, že po nasazení Isoproinosinu se stav všech seniorů i presonálu takřka ze dne na den zlepšil a téměř všichni se uzdravili, se média už jaksi zapomněla zmínit.

„Lék Isoprinosine jsme podávali ve třech domovech důchodců třem stovkám klientů. V těchto domovech probíhaly epidemie v srpnu a v září. Lék jsme aplikovali osobám které byly v testu pozitivní,“ uvedl virolog Prof. MUDr. Jiří Beran CSc. na tiskové konferenci v poslanecké sněmovně dne 22. 12. 2020.

„Zjistilo, se, že tento lék dramaticky snižuje počty úmrtí na Covid-19, a to především ve věkové kohortě 75 – 84 let. Lék Isoprinosine dokázal zvýšit šanci na přežití trojnásobně u osob, které jsou testováni pozitivně a žijí v domově důchodců,“ pokračuje profesor Beran.

„Po celou dobu epidemie se ukazuje, že osoby starší 65 let přispívají z 92 procent ke všem úmrtím, které jsou zaznamenávány České republice. Když zahrneme do této skupiny i občany starší 55, pak jde o 98 všech případů všech úmrtí. Tedy pouhá dvě procenta připadá na zbytek populace,“ říká profesor Beran.

„Když si vezmeme 10 tisíc úmrtí, tak pak jde o pouhých 200 osob mladších 55 let. To je v porovnání s 10 tisíci zanedbatelné.“

„V datech, která byla o covidu publikována, mě chybí ty o tom, kde se infikovali ti, kteří na covid zemřeli. Jestli se infikovali v Lidlu, nebo doma od přátel a rodinných příslušníků. Zdá se, že to druhé je spíše pravda.“

„Ohrožená část populace jsou ti, kteří umírají na Covid-19. Jsou to osoby starší 65 let s obezitou, dekompresovanou cukrovkou a dekompresovanou ischemickou chorobou srdeční. Této skupině je třeba se věnovat.“

Cena přípravku Isoprinosine 500 mg tbl. nob. 100 činí 902,45 Kč, přičemž úhrada je stanovena na 773,45 Kč a doplatek činí 129 Kč.
Isoprinosine 500 mg tbl. nob. 50 má stanovenou cenu 475,73 Kč, úhrada činí 386,73 Kč a doplatek 89 Kč. Isoprinosine, jehož součástí je aktivní látka Inosin pranobex je indikovaný k léčbě imunodeficitních stavů. Standardní léčba v zařízení pro seniory trvala 7 dní a pacienti užívali 3 x denně 2 tablety. Preventivně užívala zbývající ohrožená skupina v tomto zařízení 1 tabletu 2 x denně po dobu 10 dnů, nikdo z 84 seniorů se koronavirem nenakazil. V ČR zatím není lék registrován pro léčbu akutních respiračních onemocnění, ale během krátké doby by mohl být, doufá profesor Beran.

Právě lék Isoprinosine ukázal vynikající výsledky pokud je podáván preventivně a mohl by se podávat ohroženým skupinám. „Rozhodně stojí za to lék Isoprinosine dále zkoumat a případně ho začít používat,“ uvedl profesor Beran.

Uznání se však nedočkal. Místo poděkování za dobře odvedenou práci umístilo Ministerstvo zdravotnictví jméno profesora Berana na seznam autorů konspiračních teorií.

Koncem léta zaujal tento lék i premiéra Andreje Babiše. Sestavil proto skupinu odborníků, kteří měli připravit případné nasazení léku proti koronaviru. Podle informací serveru Arfa.cz ale celý záměr skončil v tichosti pod stolem. Premiér dokonce otočil a nechal se jako první propagačně naočkovat, ačkoli do nedávna tvrdil, že nemá slezinu a očkovat se proto nebude.

Česká republika kupuje šest milionů vakcín firmy Pfizer od Evropské komise, která je objednala z USA.
Náklady vyjdou na miliardy korun. Vakcíny vykazují znepokojivé vedlejší efekty, firma, dle smlouvy podepsané Evropskou komisí, neponese žádnou zodpovědnost.

Zkrácené video z tiskové konference v poslanecké sněmovně:

https://www.youtube.com/watch?v=p_Tr646MIQE&feature=youtu.be

Celé video:

https://www.youtube.com/watch?v=2NEDW09sp2E&feature=youtu.be

zdroj: zpravy.dt24.cz

Přejít nahoru