„Myslím, že to, co Elon udělal s Teslou, je fantastické.“ Je to, pravděpodobně, největší největší příspěvek k tomu, že nám ukazuje, že elektromobily jsou součástí toho, jak řešíme změnu klimatu, “řekl Gates v rozhovoru, který byl vysílán ve čtvrtek ráno na„ Squawk Box “, Andrew Ross Sorkin z CNBC. „Potřebujeme hodně Elona Muskse, včetně … těch, kteří pracují na těchto super tvrdých kategoriích,“ řekl a navrhl oblasti jako ocel a cement.

Miliardářský filantrop také poukázal na Muskovou výzvu k odstranění uhlíku, která byla oznámena minulý měsíc. Musk na Twitteru uvedl, že věnuje 100 milionů dolarů na cenu za nejlepší technologii, která dokáže zachytit oxid uhličitý.

„Elon udělal cenu za zachycování uhlíku, což je úžasná věc,“ dodal Gates, který má novou knihu s názvem „Jak se vyhnout katastrofě v podnebí.“ Přichází v rozhodující době, protože celosvětové emise oxidu uhličitého v minulém století prudce vzrostly, což vedlo k nebývalému globálnímu oteplování a změně klimatu. Píše portál CNBC.

„Myslím, že by měl být velmi hrdý na to, co udělal,“ řekl Gates.

Komentáře