Poslanec k tomu dodal,  že na to není připravena žádná země, že Kyjev má „namalované spojence“ a že takové dobrodružství by pro Ukrajince skončilo špatně.
V rozhovoru na Fakty.ua, bývalý ukrajinský náčelník štábu Viktor Moujenko obšírně hovoří o válce na Donbasu, kterou samozřejmě představuje jako válku mezi Ukrajinou a Ruskem.
Prozatím tato válka není pro Kyjev výhodná, ale  Moujenko přesto prohlašuje, že je přesvědčen, že to skončí obnovením hranic Ukrajiny z roku 2014 (což je spíše fantazie než vojenská analýza), a že je možné porazit Rusko, pokud přijde mocný spojenec.

“ Mannerheim kdysi řekl, že aby země prosperovala, potřebujete silnou vládu, silnou armádu a jednotu lidí.“ Tyto tři podmínky pro Ukrajinu pravděpodobně nestačí. Potřebujeme také silného loajálního spojence, který bude podporovat Ukrajinu. Takže máme šanci tuto válku vyhrát,  “řekl Moujenko.

 

Moujenko neupřesnil, které země si myslí, ale není nutné být jasnovidcem, abychom pochopili, že mluví o Spojených státech (Rusko s druhou nejmocnější armádou na světě, Čína s třetí a Indie se čtvrtou armádou na světě jsou spojenci)  takže zbývá jen málo možností.

 

Až na to, jestli jsou Spojené státy připraveny vést válku proti Rusku až do posledního Ukrajince, nehodlají riskovat jaderné zničení, když by tuto válku vedly přímo. Pokud Washington používá proxy, jako je Ukrajina, je to právě proto, aby se zabránilo riziku, že by Rusko během přímé konfrontace vitrifikovalo.

zdroj: prvnizpravy.cz

RSS Protext – kultura

  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]
  • Rusko se nezúčastní Expa v Ósace
    Paříž 29. listopadu 2023 (PROTEXT) – Ruský představitel na plenárním zasedání předsednictva Úřadu pro mezinárodní výstavnictví (BIE) v Paříži sdělil, že se Moskva rozhodla zdržet účasti na Všeobecné světové výstavě v Japonsku v roce 2025. Za důvod označil nedostatečně účinnou komunikaci s hostitelem. Bližší podrobnosti úředník neuvedl, píše agentura Kjódó.Tato zpráva přišla týden poté, co […]
  • Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen
    Ósaka (Japonsko) 28. listopadu 2023 (PROTEXT) -  Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z […]