Ruská armáda

Jsou USA ochotné vést válku proti Rusku až do posledního Ukrajince?

Poslanec k tomu dodal,  že na to není připravena žádná země, že Kyjev má „namalované spojence“ a že takové dobrodružství by pro Ukrajince skončilo špatně.
V rozhovoru na Fakty.ua, bývalý ukrajinský náčelník štábu Viktor Moujenko obšírně hovoří o válce na Donbasu, kterou samozřejmě představuje jako válku mezi Ukrajinou a Ruskem.
Prozatím tato válka není pro Kyjev výhodná, ale  Moujenko přesto prohlašuje, že je přesvědčen, že to skončí obnovením hranic Ukrajiny z roku 2014 (což je spíše fantazie než vojenská analýza), a že je možné porazit Rusko, pokud přijde mocný spojenec.

” Mannerheim kdysi řekl, že aby země prosperovala, potřebujete silnou vládu, silnou armádu a jednotu lidí.” Tyto tři podmínky pro Ukrajinu pravděpodobně nestačí. Potřebujeme také silného loajálního spojence, který bude podporovat Ukrajinu. Takže máme šanci tuto válku vyhrát,  “řekl Moujenko.

 

Moujenko neupřesnil, které země si myslí, ale není nutné být jasnovidcem, abychom pochopili, že mluví o Spojených státech (Rusko s druhou nejmocnější armádou na světě, Čína s třetí a Indie se čtvrtou armádou na světě jsou spojenci)  takže zbývá jen málo možností.

 

Až na to, jestli jsou Spojené státy připraveny vést válku proti Rusku až do posledního Ukrajince, nehodlají riskovat jaderné zničení, když by tuto válku vedly přímo. Pokud Washington používá proxy, jako je Ukrajina, je to právě proto, aby se zabránilo riziku, že by Rusko během přímé konfrontace vitrifikovalo.

zdroj: prvnizpravy.cz

Přejít nahoru