Učitele ze švýcarské Univerzity v Lauanne Otto Kölbla povolal k práci na analýze pro posouzení, přípravu a přijetí rozhodnutí o opatřeních a jejich účincích státní tajemník na spolkovém ministerstvu vnitra Markus Kerber. Ten hledal odborníky, kteří by byli schopní plánovat další opatření preventivní a represivní povahy.

Kölbl je přitom vášnivým zastáncem vůdce čínské komunistické revoluce Mao Ce-tunga. A rozhodně není ani epidemiolog či virolog, ale naopak je znám právě svými pochvalnými texty o poslání intelektuálů „čistit toalety“ právě během éry Mao Ce-tunga.

Kölblovo zaměření přitom mohlo hrát roli ve výběru do kruhu poradců. Mimo jiné také sepsal článek „Učení se od Wu-chanu – neexistuje jiná alternativa, jak zadržet virus“, kdy spolu s politologem Maximilianem Mayerem volal po nejpřísnějších omezeních.

Kölbl mimo jiné také vyzýval k popisování hrozivých příběhů vážně nemocných lidí, kteří byli odmítnuti v nemocnici a zemřeli doma v agónii, lapaje po dechu.

Dokument však podle všeho kancléřku Angelu Merkelovou příliš neoslovil, ta chtěla apelovat na vlastní odpovědnost lidí. Poradní tým tak byl rozpuštěn, Kölbl se vrátil na své působiště na univerzitě.

zdroj: zastavmezlodeje.com

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]