Zavedení povinného očkování by bylo férovější řešení, míní právník Dostál

„Teď tady máme otevřenou diskriminaci a šikanu neočkovaných. Tato diskriminace má tyto lidi dotlačit k tomu, aby se chtě nechtě nechali takzvaně dobrovolně naočkovat. Takže tady máme vynucené dobrovolné očkování, alternativou je akceptace šikany,“ řekl Dostál v pořadu Benešovský Impuls.

 

Ve vysílání přišla také řeč na možnost zavedení plošného lockdownu. „My potřebujeme cílit na ochranu ohrožených skupin, na to potřebujeme soustředit zdroje zdravotnického systému. V tuto chvíli nejde zamezit šíření nemoci, jde ale zabránit tomu, aby se ohrožené skupiny nedostávaly do nemocnic.

Lockdown je ale k tomu nevhodný nástroj, protože cílí i na osoby zdravé a mladé, které se v těch nemocnicích vyskytovat nebudou,“ prohlásil Dostál s tím, že zároveň odmítá i návrat nouzového stavu. „Je otázkou, jestli by vláda v demisi měla teď dostávat až diktátorské pravomoci. Loni si ve Sněmovně prakticky řekla o bianco šek, aby mohla dělat prakticky cokoliv, myslím si, že takový návrh by Sněmovna vládě schválit neměla,“ uzavřel odborník Pirátské strany na zdravotnické právo.

Autor: Vít Zábranský

Přejít nahoru