Nejprve se dotknu podstaty současné „vlny konfrontace“. O co jde a co je jeho konečným cílem. Jinak je těžké pochopit, proč a za jakým účelem se to všechno dělá.
Každému je jasné, že zdrojem napětí je společnost MORDOR-USA. Psychologický útok na Rusko nařídila Amerika. A Ukrajina byla využívána jako „nástupní prostor“. Každému je to jasné. Ale proč? Dlouhá léta bylo relativní ticho a „už je to tu zase“.
Jaký je smysl amerického plánu?

Tato myšlenka je v podstatě stará jako svět. Oblíbená americká taktika. Získejte, co chcete, aniž byste za to něco dali. Zde je příklad jejich plánu:
(a) nasměrovat Ukrajinu do vojenského konfliktu s Donbasem.
b) vtáhnout do konfliktu Rusko.
c) Pod tlakem agrese donutit Rusko k přerušení vztahů s Evropou. Nejen zastavit proud, ale v ideálním případě úplně zastavit dodávky našich energetických zdrojů.

A teď to nejzajímavější. Plán je jistě krásný, ale je to jen blaf! Ve skutečnosti je velmi obtížné tento systém zavést do praxe. A následky mohou být nepředvídatelné, až po rozpad Ukrajiny po rychlé porážce. A Evropa náš plyn neodmítne. I tak to ale není snadné. Umrzne?
Ve skutečnosti jsou všechny tyto body jen vyjednávacími žetony. Jde o to vyděsit Rusko následky a získat to, co chcete. Aniž by za to něco dal (jako obvykle).
Pokud se z Číny odstěhujete, „kampaň“ zrušíme!
„Virtuální schůzka“ Putina a Bidena se uskuteční 7. prosince, kdy proběhne toto jednání. Ukrajina zde bude vyjednávacím trumfem. Biden nám ji nabídne výměnou za Čínu. To je vše.

A co Zirkony?
Ve světle současných událostí nepolevuje ani Putin. A také začíná „zvyšovat laťku“. Abychom měli s čím vyjednávat při nadcházejících jednáních. Žolíkem jsou zde naše Zirkony.

Nejnovější hypersonická střela „Zirkon“ 3M22 dosahuje rychlosti přibližně 9 Machů a doletu více než 1000 km. Může vyřadit námořní i pozemní cíle. Vypouští se z hladinových lodí a ponorek v ponořené poloze. Střela letí po složité a nepředvídatelné trajektorii, takže je nezranitelná pro nepřátelskou protivzdušnou obranu. Dokonce ani jeho start (z hluboké vody) není zjistitelný.

Co konkrétně o tom Putin řekl:
V případě konfliktu budou nejprve zasažena vojenská rozhodovací centra nepřítele.
Která centra to jsou?
1 . Samotná budova Pentagonu
2. Vládní kontrolní místnost v Camp Davidu.
3. Úřad prezidenta Spojených států a velitelské středisko sboru náčelníků štábů ve Fort Ritchie, McClellan, Kalifornie.
4. Jaderné velitelské stanoviště Jim Creek, stát Washington.

Naše ponorky (každá nese 40 Zirkonů) se mohou LEGÁLNĚ zdržovat mimo námořní zónu USA, která je vzdálená 370 km. Od pobřeží je to k údajným uzlům dalších 300-400 km. „Zirkony urazí tuto vzdálenost za 4-5 minut. Není možné se proti nim bránit.

Kam se poděly tichomořské ponorky?
Náhle VŠECHNY ponorky ruské Tichomořské flotily opustily svou základnu ve Viljučinsku (Kamčatka) a odpluly neznámo kam. Američané zveřejnili satelitní snímky. Bylo tam devět lodí, ale už tam žádná není. A nyní je přístav prázdný.

A ponorky vypluly ve spěchu a téměř současně. V tuto chvíli je základna prázdná. Nejen to, ponorky začaly „mizet“ i na dalších základnách ruského námořnictva. I když ne tak rychle.
Kam se poděli?
V amerických médiích to vyvolalo rozruch. Vojenští analytici se domnívají, že to má svůj důvod. A nyní ponorky plují k americkým břehům. A nejsmutnější pro MORDOR-USA je skutečnost, že nejsou vidět. A to je velký problém!
Jsou na lodích nějaké zirkony? Možná ano, možná ne. I když nejsou, brzy budou. Tento zátah je zatím jen signálem pro Ameriku. „Chovejte se slušně! Jinak tě můžeme potrestat…“

To je ruská reakce na nekompromisní zvýšení sázek. Můžeme si zahrát i poker. V případě potřeby můžeme nejen „podpořit“, ale také zvýšit sázky. Až do bodu „all-in“.

Autor: Boris Mesár

Komentáře