Na internetu koluje video, na kterém generální ředitel společnosti Pfizer Altert Bourl hovoří na Světovém ekonomickém fóru pod vedením Klause Schwaba v roce 2018, tedy ještě před vypuknutím pandemie. Tam v rámci sekce „Transformace zdravotnictví ve čtvrté průmyslové revoluci“ vysvětlil možnosti technických inovací, které ovlivní léčbu lidí budoucnosti. Až mi z toho běhal mráz po zádech.

Na otázku jednoho z novinářů, jak chtějí zajistit, aby pacienti skutečně užívali své léky, protože mnozí z nich mohou lhát, odpověděl generální ředitel společnosti Pfizer Albertos Bourla:

„To, co se v této oblasti děje, je opravdu fascinující. FDA (americký Federální úřad pro kontrolu potravin a léčiv, pozn. red.) nedávno schválil první „elektronickou pilulku“, pokud to tak mohu nazvat. Je to v podstatě biologický čip, ale je v pilulce. Když si pilulku vezmete a je v žaludku, vyšle signál, že jste si pilulku vzali. Představte si tedy možnosti jeho využití. Zdravotní pojišťovny by věděly, že pacienti užívají léky tak, jak mají. Je fascinující, co se v této oblasti v současnosti děje.“

Řada zemí směřuje k zavedení povinného očkování proti Covidu. Někteří lidé protestují, jiní hledají způsoby, jak to obejít, a tak se mnozí uchylují i k falešným covid pasům a podplácení lékařů. Povinné očkování v tak masovém měřítku je však obtížně kontrolovatelné a „biočip“, o kterém ředitel společnosti Pfizer nadšeně hovořil, by mohl být cestou vpřed. Navíc nedávno oznámil, že lidé budou pravděpodobně potřebovat čtvrtou dávku dříve, než se očekávalo u varianty omicron.

Nedávné konspirace o mikročipech a nanočipech, sledování lidí prostřednictvím biometrických údajů, které pak bude zpracovávat umělá inteligence pro vlády a instituce a na jejich základě budou vydávána různá „doporučení“, se tak jeví jako blízká budoucnost.

 

Komentáře