porošenko_screenshot_video

V rozhovoru pro BBC Newsnight také vyzval Západ, aby ještě více zpřísnil sankce vůči Rusku, nedůvěřoval Putinovi a vůbec se ho nebál. Zpravodajský web BBC uvádí.

Duch Ukrajiny nebude zabit
„Věřte, že Mariupol, Charkov ani Kyjev neztratíme. Putin, zapomeňte na to. Celá naše země nad vámi zvítězí. Můžete nás obklíčit, zhasnout naše světlo, ale ducha Ukrajiny nezabijete,“ řekl Porošenko.

Šestapadesátiletý politik byl v letech 2014 až 2019 prezidentem Ukrajiny a s Putinem přišel několikrát do kontaktu.

„Prosím, nevěřte Putinovi, protože Putin nikdy nedrží slovo. A za druhé: nebojte se ho. Vezměme si příklad Ukrajiny. Putina se nebojíme a zastavíme ho,“ dodal.

Sankce by měly být ještě přísnější
Demokratický svět odpojil sedm ruských bank od mezinárodního platebního systému SWIFT. Podle Porošenka by sankce v tomto ohledu měly být ještě tvrdší.

„Prosím, zakažte celý ruský bankovní systém. Omezení Visa a MasterCard byla zavedena pro lidi z Putinova okolí, ale prosím, zaveďte je pro každého Rusa, který má bankovní účet, protože to jsou Rusové, kteří podporují Putinovu myšlenku zničit Ukrajinu. Totéž platí pro Bělorusko,“ upozornil Porošenko.

AUTOR: SITA

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]