Ani na záchod nemohli! Prima ohromena migranty v Česku

CNN Prima News v Hlavních zprávách informovala o zachycení tří migrantů u dálnice D1 na Vysočině ve směru na Prahu.

„Teď jeden neuvěřitelný případ hazardu se životem. Tři migranti za jízdy po dálnici D1 skoro vypadli za jízdy z podvozku kamionu,“ uvedla reportáž moderátorka Eva Perkausová.

„V otřesných podmínkách přejeli cizinci z Maroka několik států. Jejich snahou bylo dostat se až do Španělska a Itálie. Místo vysněných destinací ale putovali do policejních cel,“ doplnil její moderátorský kolega Roman Šebrle.

Cizinci z Maroka skončili v jednom ze záchytných zařízení a budou předáni na Slovensko.

Samotná reportáž začala záběrem na kola kamionu jedoucího po dálnici. „Za sebou mají jízdu po dálnicích, v mrazu, bez možnosti dojít si na záchod, nebo se najíst,“  uvedla k tomu moderátorka CNN Prima News Lenka Kovandová.

Následoval záběr na kamion stojící na odpočívadle s ukázkou místa, kam se museli tři migranti vejít. „Pro většinu z nás je to nepředstavitelné. Cizinci byli natěsnaní v takhle malém prostoru, těsně nad silnicí a urazili tak přes tisíc kilometrů,“  popsala situaci běženců reportérka.

Reportáž pokračovala záběrem z dálničních kamer, kde je vidět migrant, který vypadl z kamionu na odpočívadle na 111 kilometru ve směru na Prahu. „Všimněte si jednoho z trojice mužů, který už leží na zemi a jen o vlásek ho míjí traverza zadní části kamionu.”

„Nebyli schopní prokázat žádným způsobem svoji totožnost, neměli u sebe žádné doklady a na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o cizince,“ doplnila k tomu mluvčí policie Dana Čírtková. Strážce zákona na tři muže upozornil občan, který si všiml, jak se trojice mužů snaží dostat z odpočívadla mezi stromy, kde se pravděpodobně chtěli skrýt.

Policie také zkoumá, zda řidiči bulharského kamionu věděli, že mají černé pasažéry. Podle českých řidičů kamionů to ale vědět vůbec nemuseli. „Pokud mu nevlezou do návěsu, že by mu ho rozřízli, tak prostě si toho vůbec nevšimne.”

Dopravní expertka Veronika Vošická Buráňová nad riskantní jízdou běženců kroutila hlavou. „Museli vydržet někde ve spodní části toho kamionu a přitom vlastně od té ztráty života je dělila opravdu tenká hranice – sebemenší zaváhání, únava, prochladnutí,“ prohlásila.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Přejít nahoru