Existuje jen málo lidí, kteří přispěli více k rozšířené implementaci elektřiny v moderním světě, než Tesla – muž, jehož ocenění se pohybuje od průkopníka v používání střídavého proudu až po provádění experimentů navržených pro bezdrátový přenos elektřiny vzduchem.

Již v roce 1905 předložil patent s názvem „Umění přenosu elektrické energie přirozeným médiem“, který byl založen na jeho přesvědčení, že Země samotná je obrovský elektrický generátor, který by mohl být využit k poskytování prakticky neomezeného množství elektřiny.

Mezi jeho klíčové inspirace patřily pyramidy v Gíze – něco, co Tesla považoval za nekonečně fascinující. Věřil, že tyto starobylé struktury jsou samy obří vysílače energie a díval se na ně při sestavování svých vlastních návrhů.

Jeho bezdrátová testovací zařízení, jako je Tesla Experimental Station v Colorado Springs a Wardenclyffe Tower na východním pobřeží, byly údajně inspirovány umístěními pyramid.

Tesla také projevil posedlost čísly 3, 6 a 9 do bodu, kdy by údajně jezdil kolem budovy 3krát před vjezdem, a zůstal by pouze v hotelech s čísly dělitelnými o 3. dnešní výběr založený na stejných principech.

Zatímco dnes je obecně přijímáno, že schéma bezdrátové energie společnosti Tesla by nikdy nefungovalo. Stále existují někteří, kteří se přihlásili k jeho teorii, že pyramidy jsou vysílači energie.

Zbývá však zjistit, zda Teslovo přesvědčení v tomto ohledu bude skutečně prokázáno píše portál Unexplained Mysteries.

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]