Ilustrační obrázek foto Pixabay

Bohužel nás do této doby povede politická reprezentace, která by se možná hodila jako panoptikum na prvomájovém průvodu, ale rozhodně to není sbor leaderů, který by nastalou krizi dokázal nějak efektivně řešit. Užvaněný, sebeláskou a euroláskou potrefený profesor v čele vlády, zmatená nanyna v čele parlamentu, podivný cestovatel v čele Senátu a nekompetentní sbor ministrů, kteří nemají ani páru o tom, co a jak mají řešit. Jedinou mantrou těchto vládnoucích panáků je Evropská unie, jak nám pomůže, jak s námi bude solidární, jak bychom bez ní prý zahynuli. Jenže ono je to trochu jinak.

Když Putin započal svou hloupou válku na Ukrajině, dal mimo jiné Fialovi a spol. do ruky úžasný bič na vlastní obyvatelstvo. Na válku (a na Babiše) se nyní svádí úplně všechno. Na Putina svádí totalitní cenzuru, velmi „nestandardní“ ekonomické kroky, čím dále hlubší lezení do bruselských zadků, komunistickou likvidaci názorových oponentů, politické podvody i vlastní neschopnost. Putin může za hlad, zimu, korupci a vše zlé co je i co přijde. Putin může i za to, že tito neschopní šašci s tím neumí nic udělat a naprosto netuší co by udělat měli. To čteme mezi řádky zpravodajských médií dnes a denně.

Jenže … obyvatelstvo je jako natlakovaný kotel. Ti rozumní tuší co se děje a co přijde, ti nejrozumnější dokonce i proč, někteří mají strach, někteří jsou zmateni. Chybí opravdu už jen pár malých kapek, které rozhodnou o tom, že kotel praskne. Lidé už mají většinově dost blbých eurosocialistických keců a zuří nad cenami energií, potravin či pohonných hmot. Mají dost utahování šroubů svobody, mají dost nenažraných zkorumpovaných papalášů, jejichž politická i ekonomická nekompetentnost je fatální. Mají dost politických zkorumpovaných zlodějů, politických podnikatelů, kteří jen myslí na vlastní ego a blaho. Celé se to ještě však násobí tím, že musí v přímém přenosu den za dnem sledovat, kterak je tito vládnoucí nýmandi vedou do krize, která tady ještě možná nikdy nebyla.

To už by možná mohlo být dost i na podporovatele Fialového neštěstí, nicméně ještě tomu není tak. Šafrovo Rudé Forum a další mainstreamová provládní média panáčkují před soudruhem derniérem v pozoru. Za erární peníze stále udržují velkou část českého obyvatelstva v bludu, že to Péťa dělá výborně, a že je a bude dobře. Prý jen proruští švábi, kteří si dovolí poukazovat na chyby vládnoucí squadry, mohou za drobné chybičky, které Péťovi zabraňují, aby nám zde vytvořil eurosocialistický ráj. Do kriminálů či do gulagů s nimi a konečně přijde ta zářivá budoucnost. Tak píše Šafr, tak praví Rakušan, tak hovoří Fiala.

Jenže ono je to malinko jinak, přátelé. Evropský lokaj Fiala naprosto netuší co má se současnou politickou, ekonomickou i společenskou situací dělat. Proto se neustále jen schovává za EU a jeho politika jede na vlně českého předsednictví. Nic jiného v podstatě neřeší. Inflace? Nesvoboda? Cenzura? Hypotéky? Přicházející bída? Likvidace živností a firem? Ceny energií v drastických výškách? … Nic z toho Fialova vláda neřeší a řešit evidentně neumí. Prý se to vyřeší eurosolidaritou a novými zákony proti desinformacím, politickým gestapem. Nebo tím, že nebudeme topit, mýt se, moc jíst a najdeme si několik zaměstnání, abychom si vydělali víc peněz. Rýt držkou v zemi, smradlaví, zmrzlí, pod všudepřítomným policejním dohledem. Takto bojuje s krizí prý pravicová vláda Petra Fialy. To snad nebylo ani za bolševika. Blil bych.

Otázkou je, kdy ta mlčící většina konečně pochopí a prozře? Kdy přestane věřit v jednoho Šafrova boha a konečně jí dojde, že se řítíme do totální prdele. Že nám EU rozhodně nepomůže, a že nám nepomůže ani americká administrativa dementního komunisty Bidena. Že už tu není demokratický kapitalistický Západ, ale kasta na Putina jen štěkajících ratlíků, kteří si udělali z politky byznys a z lidí socialistické otroky. Že jsme pod vábivými řečičkami o sociálním státu a multikulturní, genderové, LGBT a další spravedlnosti přišli již skoro o všechno. O ekonomickou důstojnost, o svobodu. Jsme jen stroje na placení daní a držení huby. Pro současnou politickou nám vládnoucí garnituru jsme jen otravný póvl, kterému panstvo občas něco drobků hodí z jejich přeplněných stolů, aby dále jen makal a měl strach se proti tomu bouřit.

Kdy tedy mlčící většina pochopí a prozře? Vše snad směřuje k letošnímu podzimu. Až přijde vyúčtování za energie z domácnosti. Až bude stát benzín 80 Kč a chleba stovku, jak předpovídají ekonomičtí experti? Až si doma nebude moci člověk zatopit? Až mu seberou dům za nesplácenou hypotéku? Až si nebude moci přečíst „vládě nepodlné“ názory na zlikvidovaných a zablokovaných webech? Až zase budou zavírat do kriminálů za jiné názory? Až Fiala zaleze do bruselské řiti po kotníky a Pekarová s Rakušanem tomu budou říkat změna, svoboda, prosperita? … Bouchne potom ten český občanský kotel? Nebo si i nadále necháme močit na hlavu? Věřím, že ne. Věřím, že český národ bude mít tu sílu a tento Armagedon nedopustí. Doufám …

Doufám, že lidé konečně pochopí, že mají alternativu. Že nemusí chodit s ohnutými zády a doma potichu se strachem nadávat na poměry jak za komančů. Je tady možnost jak situaci změnit. Existují odvážní lidé, kteří vše výše uvedené přetavují do svých politických programů a etablují se na politické scéně. Existují politické subjekty, které se tuto nepříjemnou pravdu nebojí říkat veřejně a nahlas. Existují také názorové a zpravodajské weby, která se na toto nebojí poukazovat. Podpořte je. Za mě je to například Jindřich Rajchl, Jana Zwyrtek Hamplová, Luboš Zálom, Zuzana Majerová, Petr Štěpánek, Zdeněk Koudelka … a další, kteří se národ snaží probudit. Všichni dostávají zde na PP velký prostor. Je to naše naděje na změnu. Opravdovou, ne tu Fialovskou. Dejme jim svůj hlas pokud kandidují, podpořme weby typu PP, které jim dávají možnost jejich myšlenky a skutky propagovat. Podpořme snahu dostat od válu a koryt falešné politické figury typu Fialy, Pekarové či Rakušana. Moc jiných možností nemáme … tak bojujme! Svobodná a prosperující Česká republika za to stojí.

Autor: Karel Kříž