Téměř 3 z 10 dětí mají po očkování kardiovaskulární problémy

Téměř 3 z 10 dětí mají po očkování kardiovaskulární problémy

Studie provedená v Thajsku zjistila, že nejméně 29 % dětí, které dostaly vakcínu proti koronaviru mRNA (COVID-19) společnosti Pfizer, mělo potenciálně život ohrožující srdeční komplikace.

0
233

Studii prováděli především vědci z Mahidolské univerzity v Bangkoku za pomoci několika dalších vědců z různých nemocnic v hlavním městě. Zúčastnilo se ho 301 studentů ze dvou škol ve věku 13 až 18 let.

Všichni studenti byli částečně očkováni dávkou mRNA vakcíny COVID-19 od společnosti Pfizer. Čtyřicet čtyři účastníků mělo komorbidity, jako je alergická rýma, astma, nedostatek G6PD a příznaky talasemie.

Výzkumníci provedli laboratorní testy, aby zjistili základní údaje, a poté sledovali studenty s odstupem tří, sedmi a 14 dnů po podání druhé dávky vakcíny COVID-19.

Zjistili, že 29,24 % účastníků studie, tj. 88 z 301 studentů, mělo po očkování kardiovaskulární problémy, včetně bušení srdce, bolesti na hrudi, dušnosti, tachykardie a myoperikarditidy.

Padesát čtyři studentů mělo abnormální výsledky elektrokardiogramu. Šest studentů mělo prolaps mitrální chlopně. Dalších šest mělo vysoký krevní tlak a u sedmi byl diagnostikován zánět srdce.

Dvě děti musely být hospitalizovány, z toho jedno na jednotce intenzivní péče.

Závěr výzkumníků byl vzhledem k výsledkům studie obzvláště mírný. Domnívají se, že pokud mají být dospívající očkováni, měli by být alespoň sledováni, zda nemají vedlejší účinky, zejména pokud dostanou mRNA vakcínu COVID-19.

Všichni zdravotníci, kteří se k thajské studii vyjádřili, se domnívají, že poskytuje další důkazy o tom, že by děti neměly být očkovány proti COVID-19.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]