Český autobus

Konečně: Cena paliv jde dolů!

Jak vyplývá z údajů společnosti CCS, průměrná cena benzinu Natural 95 klesla v uplynulém týdnu pod 40 korun. Je tak nejlevnější od začátku března. Kupříkladu, ve středu se benzin Natural 95 prodával v průměru za 39,09 koruny za litr, před týdnem byl o 1,18 koruny dražší. Nafta za týden zlevnila o 51 haléřů na 44,70 koruny za litr.

Natural 95 začal v České republice zvolna zlevňovat již začátkem prázdnin, tehdy se průměrná cena blížila 48 Kč/l. O prázdninách paliva zlevňovala, pokles cen se zastavil jen v posledním prázdninovém týdnu. Ceny jsou ale stále výrazně vyšší než před rokem.

Vláda proti prudkému zdražování paliv již přijala několik opatření. Mimo jiné od začátku června na čtyři měsíce snížila o 1,50 koruny na litr spotřební daň z benzinu a nafty. U nafty ve středu schválila prodloužení snížení spotřební daně do konce příštího roku.

A kde je tankování nejlevnější? Benzin nejlevněji natankujete v Jihočeském kraji, kde je litr v průměru za 38,67 koruny. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, litr tam prodávají průměrně za 44,22 koruny. Naopak nejdražší benzin natankují řidiči ve Středočeském kraji, kde litr benzinu stojí průměrně 39,58 koruny. Nejdražší nafta se tankuje v Praze, litr tam prodávají průměrně za 45,24 koruny.

Přejít nahoru