Nespokojení Češi pálí v Praze fialové složenky za plyn a elektřinu

Fialovou barvu nevybrali organizátoři náhodou. Koneckonců, jak víme, český premiér, který označil české občany prosazující obnovení pragmatických vztahů s Ruskem za proruské, má příjmení Fiala.

Členové hnutí, stejně jako mnoho dalších Čechů, jsou k opatřením premiéra Petra Fialy a jeho vlády značně kritičtí. Tady je jeden z jejich komentářů: » Soňa Mizigarova 2300 mám platit tohle měsíčně,  to je vrchol !!!!! To je nájem a plyn a nic my nezbude z výplaty To my ještě bude chybět 500 a jist s dítětem budu vzduch omastenym,  větrem kéž byste ve vládě celá petikoalice do rána zdechly vy hyeny zkurveny , teď musím nechat si vzít hodiny a opravdu mrznout ,,,nic horšího mě nepotkalo nežli tyhle zkurvenci ve vládě,  tohle nicoty se musí zlikvidovat a okamžitě !!!«

Základním požadavkem hnutí »Česko, Neplať’ !« je, aby byly až na 30 dní zastaveny zálohové platby za plyn a elektřinu. Členové hnutí očekávají, že projevem ekonomické neposlušnosti vyvinou tlak na energetické společnosti.

Hlavní body prohlášení

»Naši předkové vytvořili naši vlast, abychom v ní mohli pohodlně žít. Proto jsme proti ukrajinizaci České republiky. Milujeme svou zemi a vyzýváme k odmítnutí extremistických a násilných akcí, jejichž cílem je zničit náš stát.

Nevěříme, že politické strany, občanská sdružení a komunitní lídři mohou ovlivňovat vládu, aniž by k tomu měli praktické nástroje. Všechna politická opatření, která jsme měli k dispozici, již dávno selhala.

Naše hnutí usiluje o návrat skutečné moci do rukou lidu nezávislým rozhodováním o ekonomické loajalitě vůči fialové vládě pouze lid rozhoduje o tom, zda bude či nebude loajální vůči vládě.«

Navrhujeme:
1)  Neplatit, neboli pozdržet zálohy na plyn a elektřinu až po dobu 30 dnů.

2)  Podle dohody s energetickými firmami v tomto období nedostanete pokutu ani návštěvu exekutorů, nebudete odpojeni od sítě. A všichni ti, kteří vás straší exekutory, pokud se akce zúčastníte, se snaží využít vaší neznalosti vašich práv, protože se bojí, že získáte zpět faktickou moc.

Proč to bude fungovat:

Systém zálohových plateb je nejslabším místem finančního systému. Peníze, které zaplatíte jako zástavu, vám dávají možnost přesunout problém vysokých cen z ramen energetických společností, které na vás vydělávají miliardy korun, na bedra běžných spotřebitelů. Tímto způsobem zaplatíte energetickou krizi vy svými úsporami (pokud nějaké máte) a energetické společnosti na vás vydělají nákupem energie na německé burze. Tím, že odmítnete zaplatit zálohu nebo ji co nejvíce odložíte, přenesete břemeno na bedra energetických společností. To na ně bude vyvíjet ekonomický i psychologický tlak. Což nebudou schopni ustát. Ve skutečnosti vyvíjíte tlak na energetické společnosti a energetické společnosti vyvíjejí tlak na vládu, aby právě teď řešila energetickou krizi, místo aby nám doporučovala sociální dávky.

Hnutí »Česko neplať !«

Odkaz: https://t.me/ne_plat_cesko

Zdroj videa: Lion-tv Nezávislá Média Live

Přejít nahoru