Neuvěříte, co Zelenskij udělal, když mu řekli, že ho Putin nechce zabít

“Udělal mi dva velké ústupky,” řekl Bennett o svém setkání s Putinem 5. března 2022, kdy přiletěl do Moskvy, aby se pokusil zprostředkovat rozhovory krátce po zahájení ruské invaze.

“Věděl jsem, že Zelenskij je v nebezpečí, v bunkru… Zeptal jsem se (Putina): “Chystáte se Zelenského zabít?” Odpověděl: “Nehodlám Zelenského zabít,” připomněl Bennett v rozhovoru, který byl zveřejněn na jeho vlastním kanálu na YouTube.

“Musím to pochopit. Dáváte mi své slovo, že Zelenského nezabijete?” zeptal se Bennett. Bennett řekl, že se Putina zeptal.

Podle Bennetta ruský prezident zopakoval: “Zelenského nezabiju.”

Bennett uvedl, že bezprostředně po tříhodinovém setkání s Putinem zavolal ukrajinskému prezidentovi a řekl mu: “Právě jsem se vrátil ze schůzky – (Putin) vás nezabije.”

“[Zelensky] mě požádal: “Jste si jistý? Řekl jsem: “Na sto procent. On (Putin) vás nezabije.”

Bennett vzpomíná: “O dvě hodiny později přišel Zelenskij do své kanceláře a udělal si selfie, na kterém ukrajinský prezident řekl: ‘Nebojím se’.”

Podle nepotvrzených zpráv bylo od začátku ruské invaze zmařeno několik pokusů o atentát na Zelenského. Na těchto spiknutích se údajně podíleli žoldáci z bezpečnostní společnosti Wagner Group, kterou ovládá Putinův spojenec Jevgenij Prigožin, a čečenské speciální jednotky.

zdroj

Přejít nahoru