Podivná chlupatá stvoření z Nového Zélandu, která zatím neznají ani vědci

V Aucklandu se tedy dějí věci. Místní obyvatel Tim Clerk objevil v kuchyni své matky čtyři malé ochlupené tvory, kteří neměli ani oči ani končetiny. „Jeden z nich je pořád naživu, ví někdo, co to je?“ ptá se Clerk na sociální síti, kam záhadná chlupatá stvoření vyvěsil. Jeho matka z nich má prý dosud husí kůži.

Někteří followeři se domnívají, že by mohlo jít o mláďata netopýrů nebo potkanů. Jiní píší, že může jít o dosud neznámý druh živočicha, ale shodují se, že by se spíš hodil do nějakého hororu než do reálného života. „Může to být nějaká genetická mutace myši, dávejte si pozor, abyste se od nich nenakazili,“ varují Clerka další lidé.

Podivnému videu věnovala pozornost pochopitelně i média. Novináři kontaktovali odborníky z University of Sydney a z Australského muzea, ale ani ti nedokázali přesně určit, o jaké tvory se jedná. Nicméně experti z novozélandské bezpečnostní organizace Biosecurity New Zealand soudí, že chlupatá stvoření mohou být končetinami velkého motýla nebo mola. „Předpokládáme, že nějaké zvíře, nejspíš kočka, takového živočicha sežralo, což může být důvodem, proč byly některé z jeho končetin stále v pohybu,“ uvedl zástupce organizace.

Entomolog Eric Edwards z Úřadu pro ochranu přírody na Novém Zélandu si myslí, že záhadní tvorové jsou podobné larvám much, kterým se říká také „malé krysy“. Tento hmyz žije ve vlhkém prostředí, rád se také zdržuje v blízkosti odtoků – v koupelnách nebo na toaletách. Délka larvy dosahuje 3 cm a její „ocas“ je určen k dýchání.

(zdroj: procproto.cz, foto: Youtube)

Přejít nahoru