Čelí premiér Fiala výsměchu i z řad vlastních původních voličů? Podle reakcí na jeho sociálních sítích to tak může vypadat. Lidé rozhodně dobře nepřijali sdělení, že bude z Česka do 10 let centrum vzdělanosti nebo že Fialova vláda je jako fotbalový klub FC Liverpool.

Před zhruba dvěma měsíci PL psaly o reakcích občanů, kterým na sociálních sítích čelí předseda vlády Petr Fiala. Premiérův tým na sociálních sítích už tehdy přidával snímky a příspěvky, které měly vyzdvihovat úspěšné kroky vlády a podtrhnout například, jak se kabinetu povedlo „zkrotit inflaci“, což od počátku zpochybňovali mnozí ekonomové s tím, že činnost vlády na to měla minimální dopad.

Facebookovou stránku předsedy vlády a ODS sleduje 106 tisíc lidí. Na každý jeho příspěvek reaguje v průměru kolem pěti set uživatelů. V případě některých témat se toto číslo vyšplhá přes tisícovku.

Bylo tomu tak kupříkladu u upoutávky na rozhovor pro podcast Insider, která trhala rekordy. Tam tehdy Fiala svou vládu přirovnal k elitnímu fotbalovému týmu FC Liverpool. Na několikasekundovou videoupoutávku s krátkým komentářem reagovaly tisíce lidí. 2,9 tisíce uživatelů facebooku vyjádřilo svůj dojem pomocí tlačítka emotikonů. Ovšem známý lajk neboli palec nahoru zanechalo pouze necelých 370 z nich. Více než 2,1 tisíce naopak označilo emotikon výsměchu a dalších 390 emotikon naštvání. Srdíčkem tento Fialův příspěvek označilo pouze 23 lidí.

Rekordní byl i počet komentářů, kterých se od 9. září, kdy byl post publikován, nashromáždilo téměř 3 tisíce. Problém je, že najít mezi těmi třemi tisíci vzkazů nějaký pozitivní nebo alespoň neutrální, dá hodně velkou práci. „To je nějaký divný humor, ne?“ zní jeden z těch komentářů, které lze označit na velmi mírně kritické. „Liverpool?! Leda FC Kostelec, ten, co je poslední na celém světě,“ reaguje další z občanů. Nejednou padlo, že pokud je Fialova vláda fotbalový tým, dává si jeden vlastní gól za druhým.

Více info na parlamentnilisty.cz

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]