Varovné příznaky, že je vaše tělo příliš překyselené a jak ho rychle odkyselit

Množství zdravotních problémů dnešní doby je lze připsat na vrub procesu, který se děje uvnitř těla – překyselení.

Několik studií zkoumalo a analyzovalo paralyzující účinky překyselení na náš organismus. Všechny došli k závěru, že jeho následky mohou být více než vážně.

Překyselení v jednotlivých částech těla

Překyselení organismu se obvykle spojuje se život ohrožujícími onemocněními jako je například rakovina.

Na jejich předcházení musíte s tělem udělat přesný opak, to znamená jeho uvedení do zásaditého stavu, čili zalkalizovat.

Problémem je, že mnozí lidé nevědí, zda jejich tělo je překyselené nebo ne. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak to zjistit.

Po takovém zjištění pak můžete přistoupit k zavádění opatření do vašeho života, abyste překyselení zvrátili a předešli jeho opětovnému vzniku.

Nejdůležitější při odhalení překyselení je zjistit úroveň pH v těle.

Ideální hodnota je rozpětí od 7.0 po 7.4. Krev si například udržuje velmi úzké rozpětí mezi 7,35 až 7,45. To však neplatí o ostatních částech našeho organismu.

Některé části, jako jsou ústa či jícen, mívají vyšší kyselost (nižší pH), to je však normální. V tomto případě se pH pohybuje okolo 6,8. Kyselost v žaludku je zase extrémně vysoká a to 1,5 až 3,5.

Na to, aby byla vaše střeva zdravá, obsahovaly prospěšnou mikroflóru a správné absorbovaly živiny ze stravy do krve, jejich pH musí být někde mezi hodnotami 5,5 až 7.

Co zjistil Dr. Otto Warburg, laureát Nobelovy ceny

Dr. Otto Warburg zjistil, že rakovinu spouštějí v těle kyselinotvorné patogenní organismy (kvasinky, plísně a podobně), proto by se této oblasti věnována zvýšená pozornost.

Když jsou pH úrovně v lidském těle v nerovnováze, začnou se objevovat mnohé zdravotní problémy, včetně onemocnění trávicího systému, únavy, vyčerpání a jiných.

Abyste uměli rozpoznat, zda trpíte překyselením těla, zaměřte se na následující příznaky:

  • zmatení
  • nervové problémy
  • únava a vyčerpání
  • výpadky svalového tonu a třes na zápěstích (astrerixis)
  • bolesti hlavy
  • ospalost
  • křeče a zimnice

Přesnějším způsobem na zjištění překyselení je měření pH. Na jeho provedení budete potřebovat jednoduché lakmusové papírky, které koupíte v každé lékárně.

Jak měřit pH lakmusovým papírkem

Je to opravdu jednoduché. Bude třeba odebrat vzorky moči a slin a změřit jejich pH hodnoty několikrát v průběhu dne.

U slin by zdravé pH mělo být v rozmezí od 7 do 7,4 v průběhu dne. Občasné menší výkyvy jsou normální.

Na druhé straně, pH zdravé moči by mělo pohybovat od 6 do 6,5.

V případě, že se hodnoty pH uvedených dvou tělesných tekutin budou u vás vyskytovat mimo daných rozmezí, pak víte, že máte zřejmě problém s překyselením.

Jak odkyselit tělo

Odkyselení těla je cílený, vytrvalý a někdy i poměrně náročný proces, který budete muset podstoupit. Na jeho konci však bude dramatické zlepšení vašeho zdravotního stavu.

Obvykle k tomu postačí běžné potraviny a věci z vaší kuchyně. V těžších případech je nutné i užívání silnějších látek jako jsou například chlorid cesný.

Prozatím se však soustřeďme na ty běžné věci, které by měly u většiny lidí zcela postačovat.

Snažte se dodržovat následující body:

1. V první řadě musíte zvýšit příjem čerstvého ovoce, zeleniny, ořechů, semínek a dalších zásadotvorných potravin, nejlépe v bio kvalitě.

2. Další výbornou věcí na odkyselení, čili zvýšení zásaditosti vašeho těla, je pravidelně ráno pít vlažnou vodu zředěnou s čerstvou šťávou z poloviny citronu. Citron je sice kyselý, ale v těle zanechává zásaditou stopu, nenechte se proto zmýlit jeho chutí.

3. Za každých okolností se vyhýbejte jak fyzickému, tak psychickému stresu.

4. Dopřejte si dostatek odpočinku v průběhu dne i v noci. Každé vyvedení organismu z rovnováhy totiž může přispívat k jeho překyselování.

(KPa, Alternativnimagazin, Foto: AM)

Přejít nahoru