Zakladatel charitativní organizace pomáhající postiženým válečným veteránům překonávat jejich post-traumatický stres Mighty Oaks Foundation Chad Robichaux vystavil snímek ze svého střetnutí s YouTube na twitterový účet.
„Takže jedno z klíčových slov k podpoře té reklamy bylo ‚křesťan‘, které běžně používáme. Reklama však byla zamítnuta konkrétně kvůli použití takového slova jako ‚křesťan‘,“ uvedl Robichaux.
Během interview s Faithwire Robchaux řekl: „To je poprvé, kdy se nám to stalo.“ Hned pod Robichauxově tweetu twitter použilo i YouTube twitter ve snaze situaci vysvětlit.
„Víme, že náboženská víra je osobní záležitostí, takže nedovolujeme na uživatele útočit na bázi jejich náboženství,“ napsalo YouTube. „Kromě toho ale nemáme politiky proti reklamám, které obsahují náboženské výrazy jako ‚křesťan‘,“ dodali.
Robichaux na to reagoval tvrzením, že prohlášení tohoto technického giganta je nehorázně falešné a záměrně uvádějící v omyl, když tvrdil, že to samé – teď klíčové – slovo používal ‚řadu let‘, aniž by s tím byl kdy problém. Rovněž tvrdil, že nenarazil na žádný problém, když zkusil spustit přesně tu samou reklamu, ale tentokrát s použitím klíčového slova „muslim“, místo „křesťan“.
„Pouštěli jsme reklamy s klíčovým slovem ‚křesťan‘ řadu let. Jen tento rok jsme měli v našich reklamách 150 000 nasazení tohoto slova,“ napsal Robichaux s dodatkem: „Spustili jsme přesně tu samou reklamu jenže s klíčovým slovem ‚muslim‘ a ta byla schválena, ale ‚křesťan‘ neprošel.“
Když ale Robichaux mluvil s help-deskem mateřské společností YouTube Googlu, tak mu tam vysvětlili, že toto vylepšení své politiky zavedli teprve nedávno.
Veřejně Google tuto záležitost ještě nekomentoval.
(zdroj: euportal.cz, foto: Pixabay)