Již dlouhé roky bylo vidět pokrytectví západních vlád právě v jejich podlézání Saúdské Arábii, kde vládne nejtvrdší forma šaríi, tedy té pravé, wahhábistické. Saúdská Arábie je také spolu s Tureckem a Katarem hlavním sponzorem islamizace Evropy, neboť tyto země financují drtivou většinu evropských mešit, modliteben, islámských škol a různých islámských spolků.
Přesto je údajně tato země naším „spojencem,“ proto také dlouhodobě přehlížíme vyvražďování Jemenců ze strany SA a dokonce jim k tomuto vraždění prodáváme zbraně. Aby tedy občané Západu toto spojenectví s „ďáblem“ lépe akceptovali, začalo se v posledních letech tvrdit, že se SA reformuje.
Reformou mělo být údajné zlepšení postavení žen, které jsou v zemi považovány samozřejmě za podřadné – jsou na úrovni majetku. To se nijak nezměnilo, přičemž reformou mělo být povolení ženám řídit auto, povolení účastnit se sportovních a kulturních akci a možností kandidovat na komunále.
Jde tak o záležitosti, které nejsou nijak proti právu šaría. Auta v dobách Mohameda neexistovala, navíc ono i to řízení auta má několik podmínek, které mnoho žen nemá šanci splnit. Na sportovních a kulturních akcích se sice může žena objevit jako divák, ale striktně v ženské sekci, která je samozřejmě odloučena. Co se týká voleb na komunál, tak je mi zatím znám jeden případ ženy, která skutečně byla zvolena a dostala na starosti dohled nad odvozem odpadu.
Tolik k tak proklamované „liberalizaci“ království, které letos provedlo rekordní počet poprav, včetně poprav za „deviantní chování,“ jak je nazývána homosexualita. Nad tím ovšem Západ zavírá oči a raději obtěžuje Čínu kvůli muslimským Ujgurům nebo Barmu kvůli násilným bengálským rohingům.
Sama Saúdská Arábie si pečlivě hlídá, aby se ven nedostalo žádné svědectví o skutečné politice země, která je stále plně pod vlivem práva šaría. Nyní se ven dostalo video, které nám jasněji ukazuje, jak je to v zemi s oním údajných zlepšeným postavením žen…
Uniklé video (viz níže), které údajně ukazuje saúdské bezpečnostní služby brutálně napadající skupinu žen v sirotčinci na jihozápadě Saúdské Arábie, vyvolalo velké pobouření.
Zde je třeba vysvětlit, že sirotčince nemají nějaké věkové omezení. Jde o ženy, které nemají rodiče, ale ani manžela nebo syny – tedy o ženy, které nemají nikoho, komu by patřily. Žena jako majetek musí patřit muži (otec, manžel, bratr, syn). Pokud tak například žena ovdoví, přičemž její rodiče již nejsou naživu a nemá ani žádného bratra – a ona sama má jen dcery nebo je bezdětná – pak nesmí žít sama. Právě pro tyto ženy je zřízen sirotčinec.
Většinou jsou zde ale mladé dívky a ženy bez mužských příbuzných, které mohou odejít jedině v případě, že se provdají. Tyto ženy ovšem nemohou mimo vyhrazený areál, kde tráví svůj život do doby, než si jich někdo všimne a vezme si je jako další manželku.
Video, které v úterý poprvé zveřejnila na Twitteru žena, která útok natočila, ukazuje desítky mužů oblečených v bezpečnostní uniformě a další v saúdských národních šatech, jak honí ženy, bijí je dřevěnými holemi a bičují je koženými opasky. Video pak ukazuje muže, který táhne jednu z žen za vlasy, zatímco ta křičí. Mezitím ji jiný muž bije páskem.
V reakci na video guvernér provincie Turki bin Talal bin Abdulaziz nařídil vytvoření výboru, který by vyšetřil „všechny strany“ incidentu a „postoupil případ příslušnému orgánu“.
Lina al-Hathloul, saúdská aktivistka za lidská práva, která slouží jako vedoucí monitorování a komunikace ve skupině pro práva Alqst, říká: „Toto video ukazuje převládající a neúprosné represe proti ženám v Saúdské Arábii. Pokud ženy nemají mužské opatrovníky a žijí v sirotčincích, je to ruka samotného státu, která je násilně napadá za to, že požadují svá legitimní práva.“
Abdullah al-Juraywi, saúdský opoziční aktivista, který žije v Londýně a šéf platformy pro dialog Diwan London, řekl MEE, že útok přišel v reakci na to, že ženy požadovaly zlepšení podmínek poté, co byly ignorovány dřívější protesty proti špatnému zacházení.
Nakonec, jisté je, že potrestána bude autorka záběrů za to, že je rozšířila do světa…