Fotografie zachytila provinčná polícia v Ohio. Pár sa podľa informácií predávkoval heroínom vo svojom aute. Vzadu na sedadle zatiaľ sedel syn ženy, ktorého zjavne ignorovali. Fotky sa veľmi rýchlo rozšírili po sociálnych sieťach a pre mnohých sú dôkazom hrôzy, ktorú užívanie drog šíri.

Obrázky, spolu s policajnou správou o incidente, boli publikované na facebookovej stránke East Liverpool, Ohio Police Department. James Acord a Rhonda Paseková boli zatknutí a obvinení z ohrozovania dieťaťa.

“Veľmi dobre si uvedomujeme, že sa nájdu ľudia, ktorí sa týmito fotkami môžu cítiť dotknutí, a preto sa hlboko ospravedlňujeme. Už je však načase, aby aj verejnosť, ktorá s drogami bežne nepríde do kontaktu, videla, s čím každodenne reálne bojujeme,” vyhlásilo policajné oddelenie na facebookovej stránke.

“Jed, pod názvom heroín, zachvátil mnohé komunity, nielen našu. Rozdiel je v tom, že my sme ochotní s problémom bojovať, kým ho celkom neporazíme, aj keby to malo znamenať, že tým pár ľudí pohoršíme. Sme pripravení tomu čeliť,” zneli ďalej slová oddelenia.

Fotky zobrazujú 50-ročného muža (James Acord) a 47-ročnú ženu (Rhonda Paseková) v bezvedomí na predných sedadlách ich auta Ford Explorer, s ústami dokorán. Ich dieťa na zadnom sedadle zatiaľ ticho uprene hľadí do kamery.

Správa o tom mala vyše 20 000 zdieľaní a takmer 3000 komentárov len v piatok poobede, asi 24 hodín po zverejnení.

Podľa vyjadrenia polície boli zverejnené spolu s fotkami aj zábery, ako policajt prichádza na svojom osobnom vozidle k Acordovmu, keďže si všimol, že sa pohybuje nevyspytateľným spôsobom, až na vozovke celkom zastalo.

Policajný pracovník KevinThmopson napísal, že omámený Acord, mu takmer nezrozumiteľnými slovami vysvetľoval, že berie Rhondu do nemocnice a vzápätí sa pokúšal šoférovať. Hneď nato však upadol do bezvedomia.

Paseková bola takisto v bezvedomí a podľa slov policajného pracovníka už začínala modrieť. Oboch sa záchranárom podarilo prebrať, pričom niekoľkokrát použili lieky na zvrátenie predávkovania ópiom, dopĺňa správu Thompson.

Polícia ďalej informuje, že medzi Pasekovej nohami našli v poskladanom kúsku papiera malé množstvo ružového prášku.

Acord bol zatknutý pre podozrenie z ohrozovania dieťaťa a za dopravný priestupok, Pasekovú vzali do väzby pre ohrozovanie dieťaťa a tiež je obvinená z verejného omámenia sa drogami. Chlapca odovzdali okresnému združeniu pre ochranu detí.

(KPa, hs.sk, Foto: hs.sk)

RSS Protext – kultura

  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]
  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]