Samoléčba je jednoznačně krátkodobé řešení zdravotních problémů. Pokud se jedná o něco vážnějšího, lenivost, nedostatek času a strach nás odrazují od návštěvy lékaře.

Někdy tak neučiníme proto, že tomu nevěnujeme dostatečnou pozornost. Lidové metody k léčbě bolestí nejsou o nic horší, než ty běžné, které již známe.

Ačkoli tato metoda nevypadá nejdůvěryhodněji, funguje na 100%.

Zmírní bolestivé symptomy a pomůže vám přetrpět i to najnepohodlnější období.

Pokud se chcete zbavit zánětu a bolestí, je třeba si vatu namočenou v alkoholu vložit do pupíku. Nejlepší bude, když použijete 50% alkohol.
Jak je to vůbec možné? Čemu může pomoci obyčejná vata namočená v alkoholu?

Na jedné straně, je alkohol účinný při menstruačních bolestech, svírající bolesti břicha, nachlazení, kašli nebo chřipce.

Na druhou stranu, Vás zbaví křečí, bolesti svalů a zmírní zánět v těle. V případě, že máte pocit špatného zdravotního stavu – kašel, zvýšená teplota, namočte si vatu nebo vatový tampon do alkoholu, zbavte se přebytečné kapaliny a vložte do pupíku. Vata by měla těsně přiléhat k pokožce.

Samozřejmě, že existují i ​​jiné způsoby k léčbě kašle. Například mléko s karamelem nebo medem. Vatová metoda mimo jiné odstraňuje záněty a uvolňuje svaly, což je při kašli velmi užitečné.

Pro ještě lepší efekt, je dobré, pokud si vrch omotáte gázou nebo potravinářskou fólií. Při menstruační bolesti je vhodné, pokud na břicho u pupíku použijete menší tlak.

Řekněte o této metodě svým známým, aby i oni věděli, že na světě existují i jiné formy analgetik.

(KPa, Alternativnimagazin, Foto: AM)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]