Ekzém je chronické kožní onemocnění, které způsobuje stále suchou, svědivou a zanícenou pokožku.

Výsledkem je ošklivá vyrážka na různých částech těla. Nejčastěji na obličeji, pod koleny, na rukou, nohách, na hrudníku či kolem krku. Čím je způsobem ekzém a jak se ho zbavit?

Jak vzniká ekzém

Existuje široká škála faktorů, které způsobují vznik ekzému. K podráždění pokožky může dojít v důsledku alergické reakce, genetiky, nemoci nebo po kontaktu s dráždivou látkou.

Lidé, kteří trpí na ekzém, mají v těle bakterie (Staphylococcus aureus), které zapříčiňují ekzém. Tato bakterie může být úspěšně léčena pomocí lokálních antibiotik.

Tělo si však postupem času vybuduje odolnost na jakékoli antibiotikum a léčba přestane být účinná. To je jeden z hlavních důvodů, proč vyzkoušet alternativní medicínu. Jednou z nejlepších možností je kokosový olej.

Kokosový olej pomáhá s léčbou ekzému, ale i s celou řadou dalších kožních onemocnění. Zároveň hydratuje pokožku a může být použit i jako anti-age krém.

Výhody panenského kokosového oleje

Vlastnosti kokosového oleje přirozeně léčí ekzém. Olej je přírodní antibakteriální látka, která má antioxidační vlastnosti, které snižují podráždění kůže, léčí zánět a potlačují svědění.

Kokosový olej má také celou řadu vitamínů, které obnoví přirozený ochranný filtr pokožky. Zároveň pomáhá léčit poškozenou pokožku a zabraňuje zjizvení.

Jak léčit ekzém pomocí kokosového oleje

Aby léčba byla co nejvíce efektivní, je potřeba si pořídit čistý panenský kokosový olej, který neobsahuje žádné přidané látky a je 100% přírodní.

Léčba kokosovým olejem je velmi jednoduchá. Naneste trochu kokosového oleje na postižené místo. Do rukou si vetřete jemné množství oleje a oblast, kde se vyskytuje ekzém, jemně masírujte několik minut.

Tento postup opakujte několikrát denně. Ideálně vždy ráno a večer před spaním. Opakujte tuto rutinu do té doby, než se zbavíte ekzému. Kokosový olej je také vhodný pro léčbu dětského ekzému.

Pozor! Pokud se rukou dotknete postiženého místa, již nesahejte do nádoby s kokosovým olejem. Nejdříve si umyjte ruce. Při kontaktu s ekzémem můžete přenášet nebezpečné bakterie na svých rukách, které by se dostaly do kokosového oleje a léčba by byla neúčinná.

Tipy pro prevenci

Nejlepší výsledky dosáhnete nerafinovaným extra panenským kokosovým olejem lisovaným za studena v organické kvalitě. Proces rafinace totiž z kokosového oleje dostává mnoho léčivých vlastností.

Před zahájením léčby pomocí kokosového oleje se poraďte se svým lékařem. Obzvláště v případě, že užíváte léky, které by nemusely dělat dobrotu v kombinaci s kokosovým olejem.

Nezapomeňte také vyzkoušet vaší reakci na kokosový olej. Ještě před léčbou naneste menší množství kokosového oleje a sledujte reakci pokožky, zda se nedostaví alergie.

(KPa, Alternativnimagazin, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]