Prezident Ukrajiny Petro Porošenko se prý chystá uprchnout do Španělska. Oznámil to bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Vladimir Olejnik.

„Dostal jsem informaci od celní služby a bezpečnostní služby (SBU), že v lednu Porošenko poslal do Španělska dvě letadla s penězi a předměty umělecké hodnoty. Byl označen jako diplomatický náklad,“ napsal ve svém Olejnik Facebooku.

„Velvyslanec Španělska je Petrův přítel, kterého jmenoval v roce 2006. Jeho hlavní diplomatickou misí je starat se o dům Porošenka. Pak bude všechny přesvědčovat, že uprchl z Ukrajiny s příručním zavazadlem,“ pokračoval v obvinění Olejnik.

Jak dosvědčují samotní Kyjevané, na letišti „Žuljani“ je nyní v neustálém pohotovosti několik Porošenkových letadel a vrtulníků. Malá vzdušná letka by měla pomáhat prezidentovi opustit zemi v případě nepokojů.

Nicméně komentáře na facebooku bývalého poslance nesvědčí o tom, že by mu čtenáři věřili. Spíše naznačují, že je jedná o zhrzeného exposlance odsunutého od „korýtka“. Není to první zvěst o možném Porošenkově úprku z Ukrajiny. V době, kdy se v únoru roku 2015 stihl ukrajinskou armádu debakl u Debalceva v boji s opolčenci, média tvrdila, že se již prezidentova rodina přesunula do zahraničí.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

Komentáře