Právníci britské vlády dospěli k závěru, že Velká Británie má právní důvody k tomu, aby neplatila EU 60 miliard eur podle dříve uzavřených dohod poté, co opustí evropský blok, oznámil list The Times.

„Naše právní rada spočívala v tom, že není třeba platit po ukončení procesu aktivizace článku 50″, sdělil listu zdroj ve vládě.

Podle závěru právníků neexistuje žádný zákon nebo dohoda, které by mohly donutit Británii k těmto platbám, a že Brusel nemá právní důvody k tomu, aby o ně žádal. Podle informace právníků budou platby možné v případě, když je bude předpokládat dohoda o urovnání schválená oběma stranami.

„Podívejte si na to jako na pravidla golf-klubu. Když člověk z klubu odejde, už nemusí dále platit“, řekl zdroj listu The Times.

Podle jeho informace může Británie nabídnout výplaty dobrovolně, jen když to jí zajistí privilegovaný přístup k trhům a ke spolupráci v takových oblastech, jako je spravedlnost a bezpečnost.

(KPa, Sputnik, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]