Ľudia z krajín, ktoré odmietajú imigrantov, zrejme nebudú príliš nadšení z najnovšieho prieskumu v Nemecku. Až 81% Nemcov si totiž myslí, že imigrantov musia prijímať všetky krajiny Európskej únie, teda aj Slovensko.

Z nového prieskumu verejnej mienky, ktorý vykonala Bertelsmannova nadácia v Nemecku vyplýva , že väčšina obyvateľov Nemecka je napriek negatívnym dopadom migračnej vlny ochotných prijímať imigrantov aj naďalej.

Výsledky prieskumu uvádzajú, že 59% opýtaných je za ich ďalšie prijímanie. Výrazne vyššie percentá sa objavili pri ďalšej otázke v prieskume. Až 81% Nemcov si myslí, že imigrantov by mali prijímať všetky krajiny Európskej únie. Nemci tak poslali jasný odkaz aj Slovákom. Informoval o tom portál Pluska.sk.

Z minuloročného prieskumu však vyplýva, že drvivá väčšina Slovákov imigrantov odmieta. Podľa prieskumu 76,8 percenta zo všetkých respondentov si myslí, že povinné kvóty pre rozdelenie utečencov v EÚ nepomôžu vyriešiť situáciu s imigráciou.

Ešte viac opýtaných, až 81,9 percenta, považuje za nesprávne, aby únia diktovala členským štátom utečenecké kvóty. “Najefektívnejším riešením utečeneckej krízy je boj proti jej príčinám, teda vojnám a teroru v Sýrii a Iraku. S týmto tvrdením sa stotožnilo 63,3 percenta opýtaných,” uvádzajú tvorcovia prieskumu.

Ľudí sa pýtali aj na to, či súhlasia, aby azylanti získali trvalý pobyt na Slovensku. Väčšina oslovených Slovákov – 82,55 percenta – s tým nesúhlasí. “Až 76,5 percenta všetkých respondentov sa totiž obáva toho, že utečenci nie sú schopní rešpektovať slovenské tradície a normy,” vysvetlil Lincényi. Sami Slováci by podľa prieskumu neboli ochotní prijať niektoré zvyky migrantov (80,3 percenta respondentov), ktoré by azylanti priniesli na Slovensko. Viac o tomto prieskume sa dočítate TU.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]