V Nemecku hľadajú štatistov pre vykonanie hier počas cvičenia americkej armády. Kandidát musí mať “dobré znalosti ruského jazyka”, aby mohol hrať farmára či vlastníka obchodu. Znalosť nemčiny a angličtiny je povinná.

Popis pozície “Hľadá sa kandidát na rolu počas cvičenia NATO” bol publikovaný na oficiálnom portáli nemeckého hlavného mesta berlin.de. “Hľadáme štatistov pre vykonanie hier počas cvičných manévrov armády USA,” stojí na stránke. Dátum nástupu do práce je 26.04.2017.

Všetci účastníci musia mať dobré znalosti nemčiny a angličtiny. “Veľkou výhodou” budú znalosti poľštiny či češtiny.

“Štatisti budú hrať rolu civilistov v zóne konfliktu. Vďaka tomu sa dosahuje učebný scenár, ktorý sa blíži realite pre vojakov a dosahuje sa ich optimálne prípravy pre misie za hranicami,” stojí v popise.

Tréningy sa budú odohrávať neustále, vrátane víkendov, na území Hohenfels medzi Norimbergom a Regensburgom. Postavia tam asi desať dedín, v každej z nich bude 30 domov.

“Štatisti budú hrať malé role sedliakov, vlastníkov obchodov či náčelníka obce v Afganistane, ktorý neustále vykonáva rozhovory s americkými vojakmi a neustále sa týchto rokovaní zúčastňuje”. Plat bude 88,4 až 120 eur za deň.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]