Ve francouzských volbách bych volil Marine Le Penovou, uvedl v TVP info v programu „24 minut“ polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke.

„Macron slibuje přistěhovalcům 500 euro, jako kdyby jich už nebylo dost v Evropě, povzbudí tak další, aby sem přišli, to je kolosální hloupost,“ uvedl v pořadu Janusz Korwin-Mikke, šéf politické strany Svoboda.

„Jsem nadšený přívrženec Marine Le Penové,“ přiznává Korwin-Mikke.

„Marine Le Penová má jistou výhodu, že se chce vrátit k tradiční francouzské politice, antiněmecké. Je to velké plus,“ zdůraznil Korwin-Mikke.

Prvkem této politiky je také zblížení Paříže a Moskvy. Podle Korwina-Mikka by to bylo prospěšné i pro Polsko.

„V tuto chvíli se bojím Ukrajiny,“ pokračoval šéf Svobody.

„Náš nepřítel je v tuto chvíli Ukrajina. Když jsem byl v opozici, tak lidem bylo vysvětlováno, že pro Polsko je nesmírně důležitá nezávislá Ukrajina, její nezávislostí se zcela změní geopolitika. To je pravda. Nezávislá Ukrajina, Bělorusko, Litva… Zcela se změnila geopolitika a lidé stále mluví, jako by jsme měli nadále hranici s Ruskem,“ připomněl Korwin-Mikke.

Podle vůdce strany Svoboda, z Ukrajiny jsou slyšet hlasy Banderovců, požadavky na Przemysl nemá Rusko, ale Ukrajina. Podle jeho názoru je možné, že radikální síly jsou schopny ovládnout Kyjev.

„První krize a bez problémů se chopí moci v Kyjevě. Radikálové jsou silnou a organizovanou silou, je to snadné, jak to udělat. Garibaldi měl tisíc „košil“, když se dostal k moci v Itálii,“ upozorňuje dále Korwin-Mikke.

„V současnosti se bojím Ukrajiny a ne Ruska, které je nyní naším spojencem. Pokud Rusko spolkne Ukrajinu, stanu se okamžitě protiruským politikem,“ dodal Janusz Korwin-Mikke.

(KPa, pz.cz, Foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]