Čínská armáda nyní ovládá strategii, kterou popsal před 2,5 tisíci lety vynikající velitel Sun C´.

Princip je založen na vítězství ve válce, aniž by se na ní podílela. Uvedla to americká publikace The National Interest, odkazující na zprávu společnosti RAND Corporation.

Její autoři se domnívají, že v případě konfliktu s USA se Čína pokusí zabránit použití přesných zbraní na zemi, ve vodě a ve vzduchu. Podle RAND Corporation čínská armáda již nevidí válku jen jako střet zbraní, armád či zvláštních zbraňovách platforem, ale spíše jako ale spíše konfrontaci mezi četnými nepřátelskými operačními systémy.

Čínská armáda se zaměří především to, aby znemožnila americké systémy pro zpracování dat a přenos příkazů velení. V důsledku toho budou akce letectva, námořnictva a americké armády chaotické, nebo paralyzované, což znamená, že se jim nepodaří dosánout úspěchu. Takže pomocí metod informačních dopadů čínská armáda prostě vyřadí nepřítele z bojeschopnosti.

Analytici poznamenávají, že tu samou taktiku použili Američané během operace „Pouštní bouře“ proti Iráku v roce 1991. Nyní se Čína naučila takové metodě války.

Navíc, jak bylo uvedeno v USA, současná zahraniční politika Číny by vůbec neměla být považována za mírumilovnou. Cílem je dosáhnout globálního vedení, ale novými metodami.

Koncem ledna bylo oznámemo, že v Číně bylo vybráno 120 vědců v oblasti umělé inteligence a kvantových technologií, kteří pracují na nových typech zbraní. Lidová osvobozenecká armáda Číny tak doufá, že brzy dosáhne vojenské parity se Spojenými státy.

(JRu, prvnizpravy.cz)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]