Portál RusVesna informuje o reakcii Ruska na americký pripravovaný útok voči Sýrii. Rusi Američanov sucho informovali, že akýkoľvek útok na Sýriu bude mať vážne dôsledky.

Výstraha smerom k Američanom odznela z úst ruského veľvyslanca v OSN  Vasilija Nebenzja, ktorý reagoval na hystériu a útoky Nikky Haleyovej na adresu Ruska, Iránu, Sýrie a celého radu štátov, ktorí nie sú americkými vazalmi a neplnia americké príkazy.

“Už sme aj cez vojenské kanály informovali amerických partnerov, že akýkoľvek americký útok v oblastiach, kde sa nachádzajú ruské sily, bude mať vážne dôsledky. (Ruský diplomat sa evidentne nespolieha na zdravý rozum amerických politických elít, Rusi preto komunikujú najmä s americkými vojakmi, ktorí sú odborníkmi a majú informácie o ruskom vojenskom potenciále, takže nevyhľadávajú konflikt s Rusmi) Ruský diplomat uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o útoku chemickými zbraňami v Dume.

Podľa informácii ruského portálu RusVesna ruské letectvo už pritvrdilo a začalo s psychologickými útokmi na americké vojnové lode pri brehoch Sýrie. Informácie o psychologických náletoch ruských lietadiel na USS Donald Cook, ktorý sa priblížil na 100 km od Tartusu potvrdil turecký denník Hurriyet. Na USS Cook sa nachádza 60 okrídlených rakiet Tomahawk , Rusi už pred niekoľkými dňami informovali že v prípade útoku Tomahawkami zničia aj lode, ktoré budú Tomahawky vystreľovať.

Okolo Donalda Cooka lietali ruské Su-24 už v minulosti.  V roku 2014 systémom Chibiny eliminovali elektroniku na americkej lodi. Ruské lietadlo potom údajne 12-krát imitovalo nálet na bezbrannú americkú bojovú loď, ktorej námorníci utrpeli duševnú traumu.

Dnes má Donald Cook pravdepodobne novú americkú posádku, Rusi však majú nové zbrane.

(JRu, hlavnespravy.sk)

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]