22. ročník tradičních Slavností piva se uskuteční na českobudějovickém Výstavišti 1. a 2. června 2018. Desítky pivovarů i minipivovarů nabídnou svá klasická piva i pivní speciály, na čepu se bude v pátek i sobotu prezentovat více než 30 pivovarů, v rámci doprovodného programu vystoupí postupně 10 kapel.

„V rámci Slavností piva proběhne opět tradiční degustační soutěž „PIVO ČESKÉ REPUBLIKY 2018“. Aktuálně je do degustací přihlášeno 45 pivovarů a minipivovarů. Vyslyšeli jsme hlasy návštěvníků a pozměnili koncept doprovodného programu. Pódium bude přesunuté z Pivovarské zahrady před pavilon Z,“ říká projektový manažer Zdeněk Filip.

Pivovary soutěží ve 22 kategorií:
Světlé výčepní pivo
Tmavé výčepní pivo
Polotmavé pivo
Světlý ležák
Tmavý ležák
Světlý ležák Premium
Speciální pivo světlé
Speciální pivo tmavé
Nealkoholické pivo
Ochucená piva
Pšeničné pivo
Piva Pale Ale a India Pale Ale
Piva Stout a Porter
Kvasnicové a nefiltrované pivo
Minipivovary – světlý ležák
Minipivovary – tmavý ležák
Minipivovary – světlé speciální pivo
Minipivovary – tmavé speciální pivo
Minipivovary – světlé výčepní pivo
Minipivovary – polotmavé pivo
Cider
Novinářské pivo

Vítěz získá právo užívat titul „PIVO ČESKÉ REPUBLIKY 2018“.

Degustace budou provádět kvalifikovaní odborníci z pivovarů, studenti odborných škol a pozvaní erudovaní degustátoři. Vyhlášeno bude pouze pořadí finalistů jednotlivých soutěží. Soutěž bude přístupná pouze odborné veřejnosti. Výherci jednotlivých kategorií se utkají o ocenění „ABSOLUTNÍ VÍTĚZ“, kdy budou vyhlášená první tři místa. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 2. června 2018 v 11 hodin na pódiu před pavilonem Z.

(prvnizpravy.cz, jihoceskenovinky.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře