„Milý Václave, obdivuji tvoji vitalitu, obdivuji, že jezdíš na jednu mezinárodní konferenci za druhou, že Tě to baví, člověče, ale budiž, je to Tvůj problém. Šimon Peres, kterého jsem v Izraeli potkal, když mu bylo devadesát let, byl úspěšný prezident,“ řekl Zeman.

„Jak se na Tebe dívám, devadesát Ti ještě není, ale mohl bys to zkusit, já mám před sebou už jen čtyři a půl roku a podle ústavy už kandidovat znova nemůžu,“ dodal.

Pokud by se Klaus opravdu rozhodl kandidovat, bylo by mu po volbách 80 let a na konci prezidentského období 85 let. Tedy za předpokladu, že by byl opět zvole, což je otázkou.

Ale ačkoliv do voleb stále zbývá pět let, už nyní se o některých jménech spekuluje. Například expremiér Jiří Paroubek nedávno uvedl, že moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup je zbohatlík, který chce do politiky.

„Někdo mu asi nakukal, že může být prezident republiky, a vede sám sobě permanentní volební kampaň. Je komentátorem, šéfem, je to trapné,“ domnívá se Paroubek.

Poté by ale bylo zajímavé sledovat, komu by vyjádřil podporu Zeman. Soukup mu totiž jde na ruku a v případě prezidenta jde jakákoliv profesionální nestrannost stranou. Pokud mu tedy ještě nějaká zbyla.

(megazine.cz, foto: Shutterstock)