Podle jejího názoru může včasné zastavení projektu „Nord Stream – 2“ pomoci investicím do alternativních zdrojů plynu v EU.

„Optimální časový plán pro realizaci „Nord Stream – 2 „, je z amerického hlediska jeho zastavení,“ řekla Oudkirková.

Dodala, že ve Spojených státech „skutečně stále vidí spoustu právních a regulačních nástrojů „, které by mohly zastavit a oddálit projekt.

Ministerstvo zahraničí považuje za důležité „přeformátovat projekt na něco méně destruktivního pro energetickou bezpečnost Evropy“.

Americké ministerstvo zahraničí již dříve uvedlo, že Nord Stream – 2 je v současnosti problémem pro Evropu a Ukrajinu.

 

„Před ničím se nezastaví, aby zablokovali „Nord Stream“,“ cituje Foreign Policy jednoho z amerických úředníků.

Podle zástupce ministerstva zahraničí pracují společnosti, jejichž činnost souvisí s ruským energetickým odvětvím, „na vlastní nebezpečí a riziko“.

„Dali jsme jasně najevo, že společnosti pracující v oblasti ruského vývozu energie prostřednictvím potrubí jsou zapojeny do podnikání, které spadá pod sankční rizika,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničí USA.

Jiný zdroj FP uvedl, že Trumpův poradce pro bezpečnostní politiku John Bolton a další vedoucí představitelé USA považují „Nord Stream 2“ za ohrožení bezpečnosti USA a Evropy a nemají v úmyslu nechat dojít projekt k realizaci.

(prvnizpravy.cz, foto: Shutterstock)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]